Azoty nie zwalniają tempa - Gwardia wysoko pokonana (wideo)

2018-10-03 21:49:52 inf. własna/PGNiG Superliga

Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Azotów-Puławy. W rozegranym awansem meczu szóstej serii rozgrywek podopieczni Bartosza Jureckiego nie mieli litości dla Gwardii Opole, wygrywając 34:22.

Pierwsza odsłona środowego meczu mogła dawać gościom nadzieje na zmazanie nie najlepszego wrażenia po wysokiej porażce z Orlen Wisłą Płock. Wprawdzie wynik otworzyli miejscowi (gole Mateusza Seroki i Marko Panica), ale dwa skuteczne rzuty Przemysława Zadury dały sygnał, że opolanie nie przyjechali do Puław po przegraną.

W ósmej minucie na dwubramkowym prowadzeniu znów byli miejscowi (5:3), którzy trzy minuty później, po trafieniu Piotra Masłowskiego prowadzili już 7:4. I znów goście podnieśli się – dwa trafienia Mateusza Jankowskiego i jedno Patryka Mauera przywróciły stan równowagi (15 minuta – 7:7).

Taki wynik utrzymywał się przez cztery kolejne minuty a w bramce popisywali się Vadim Bogdanov i Adam Malcher. Impas strzelecki przełamali Azotowcy, a konkretnie Piotr Jarosiewicz. W 23 minucie puławianie znów prowadzili trzema golami (11:8), ale trzy minuty później opolanie złapali kontakt (11:10).

Ostatnie 240 sekund pierwszej połowy to skuteczna gra miejscowych, którzy za sprawą goli Jarosiewicza (2), Ante Kaleba i… Bogdanova zakończyli pierwszą odsłonę z czterobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa należała już wyraźnie do miejscowych. Po przerwie puławianie wzmocnili jeszcze grę w defensywie, a próby rzutów Gwardzistów powstrzymywał świetnie dysponowany Bogdanov. Już w 35 minucie po drugim w tej odsłonie trafieniu Nikoli Prce puławianie wygrywali 21:13.

Taka przewaga utrzymywała się do 46 minuty. Wówczas ostatni raz do odrabiania strat rzucili się opolanie. Po trzech z rzędu trafieniach Jankowskiego i dwóch golach Macieja Zarzyckiego przewaga Azotów-Puławy zmalała do sześciu trafień (24:18).

Taka strata przyjezdnych utrzymała się do 51 minuty. Ostatnie 9 minut to już znakomita, skuteczna końcówka puławian. W tym okresie miejscowi odjechali wyraźnie zmęczonym gościom i odnieśli pewne zwycięstwo.

[wideo] Azoty TV: Azoty rozbiły Gwardię Opole

Azoty Puławy – Gwardia Opole 34:22 (16:12)

Azoty: Bogdanov 1 – Podsiadło 5, Skrabania 5, Panic 4, Kaleb 3, Matulic 3, Masłowski 3, Jarosiewicz 3, Titow 2, Prce 2, Seroka 2, Kasprzak 1, Łyżwa, Rogulski, Grzelak.

Gwardia:  Malcher, Skrzypczyk – Jankowski 7, Zadura 4, Zarzycki 3, Mokrzki 3, Kawka 2, Mauer 2, Klimków 1, Lemaniak, Siwak, Łangowski, Tarcijonas, Zieniewicz, Milewski, Morawski