Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Biało-czerwoni juniorzy wicemistrzami Europy - złoto dla Niemców (wideo)


2018-07-03 10:53:06 inf. własna/ZPRP/YT

Reprezentacja Polski juniorów zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 18, które zakończyły się w Ulcinj, w Czarnogórze. Polacy okayali się znieznacznie gorsi od Niemców, ale przegrali dopiero w loteryjnym trzecim secie.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!W niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu finałowym, biało-czerwoni prowadzeni przez trenera Jarosława Knopika minimalnie ulegli Niemcom 1:2 (16:14, 8:21, 2:6).

 

Brązowe medale wywalczyli Hiszpanie, pokonując w decydującym starciu Chorwatów 2:1.

Wśród kobiet tytuł dla Węgierek, które w finale pokonały Holenderki 2:0. W meczu o brąz Niemki lepsze od Portugalek (2:0). 

 

Żeńskiej reprezentacji Polski nie udało się wywalczyć awansu do czołowej ósemki turnieju i ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.

[wideo] EHF TV: ME U-18 - srebrna Polska w Czarnogórze!

 

 

- Piłka ręczna plażowa oprócz umiejętności wymaga szczęścia w kluczowych momentach. Cieszy to, że przy tak licznej stawce udało się osiągnąć tak dobry wynik. Omawiamy ważny rocznik dla rozwoju tej odmiany dyscypliny. Wszystkie federacje bardzo poważnie traktują te rozgrywki – tłumaczy Jarosław Knopik, trener reprezentacji Polski juniorów w piłce ręcznej plażowej.

 

[wideo] Knopik: bardzo tudno było zdobyć ten medal

 

 

- Z finałowego meczu z Niemcami szczególnie zapamiętałem odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. To naprawdę było niesamowite przeżycie – mówi Maciej Fabianowicz, kapitan reprezentacji Polski juniorów, która w Czarnogórze wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy.

 

[wideo] Fabianowicz: Nasz hymn powoduje niesamowite przeżycia

 Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.