Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Czas na XVI Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej - MTS Giżycko zaprasza!


2019-07-24 14:48:15 inf. własna

W drugiej połowie sierpnia w Giżycku odbędzie się XVI Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Jak co roku do stolicy polskiego żeglarstwa przyjadą zespoły z Polski i zagranicy. Wortal handball.pl jest jednym z partnerów medialnych turnieju.
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W tym roku handballowy festiwal odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia. Zawody zostaną rozegrane na pięciu halach sportowych, a organizatorzy dodatkowo chcą rozegrać w środku lata także mecze piłki ręcznej plażowej.

Już teraz wiadomo, że w Mazurskim Festiwalu Piłki Ręcznej wystąpią drużyny w sześciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Są to roczniki: 2009-2010, 2007-2008, 2005-2006, 2003-2004, 2001-2002 oraz kategoria open.

- W roku ubiegłym, jak zwykle Festiwal był największą imprezą dla młodzieży uprawiającej piłkę ręczną w Polsce. Gościliśmy blisko 600 uczestników  z 54 zespołów z kraju i zza granicy. Mamy nadzieję, że dopisze piękna pogoda i zagramy również na plaży. Obiecujemy emocje nie tylko sportowe oraz szereg niespodzianek - mówi handball.pl Andrzej Paszkiewicz, prezes Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w Giżycku, organizator turnieju.

MTS Giżycko od 15 lat organizuje turniej, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem drużyn. Skąd  taka popularność giżyckich zawodów? Powód jest prosty...

 

- To doskonały termin dla wielu zespołów które chcą sprawdzić swoją formę przed sezonem, czesto po obozach sportowych i wyjazdach. Nasz Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej idealnie do tego pasuje - mówi Andrzej Paszkiewicz, który liczy, że w Gizycku znów pojawi się ponad 50 zespołów z Polski i zagranicy.

Wśród patronów medialnych imprezy jest handball.pl, który będzie informował o przebiegu festiwaluCopyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.