Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Czterech Polaków na Super Globe 2015 - "wygrać pierwszy mecz"


2015-09-07 09:59:12 inf. własna

Trzech polskich zawodników zobaczymy na corocznych klubowych Mistrzostwach Świata piłkarzy ręcznych, które rozpoczynają się w Katarze. W IHF Super Globe 2015 wystąpi w sumie osiem drużyn, które rywalizację rozpoczną od meczów ćwierćfinałowych. Faworytem turnieju jest FC Barcelona z Kamilem Syprzakiem w składzie.
 

Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Najliczniejszą grupę stanowią polscy zawodnicy, którzy grają w Sydney University Handball Club. Zespół jako drugi trener pomaga prowadzić Adam Molenda. Pierwszym przeciwnikiem polskich Austrlijczyków będzie gospodarz imprezy katarski Al-Saad


- Naszym celem jest wygranie pierwszego historycznego spotkania na Super Globe. Gospodarze mogli wybrać sobie rywala w ćwierćfinale i postawili na nas. Mama nadzieję, że spłatamy im figla, bo naszym drugim marzeniem jest zagranie z Barceloną – mówi handball.pl Adam Molenda.


Drugi szkoleniowiec australijskiego klubu wiosną tego roku razem z handball.pl poszukiwał w Polsce leworęcznego zawodnika na prawe skrzydło. Dzięki naszej akcji udało się zakontraktować na turniej utalentowanego skrzydłowego Czuwaju Przemyśl - Mateusza Kroczka.


- Propozycja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Jak każdy sportowiec podejmuję wyzwanie i mam nadzieję, że przyczynię się do niejednej wygranej Sydney Uni. Na razie koncentrujemy się na pierwszym meczu z gospodarzami turnieju, ale chciałbym też w swojej karierze mieć minimum jedno zagrane spotkanie z Barceloną - mówi nam Mateusz Kroczek, który na Super Globe 2015 podróżował bezpośrednio z Polski razem z drugim szkoleniowcem klubu.

 

- Przyszło do nas sporo ofert z Polski dzięki handball.pl, ale postawiliśmy na Mateusza, bo to człowiek z niezwykłym potencjałem sportowym. Wiem, że na boisku nie powiedział ostatniego słowa, a jego fantastyczne zagrania z prawego skrzydła wprawią w osłupienie niejednego rywala - przekonuje II-gi szkoleniowiec Sydney.


W zespole z Antypodów gra od wielu lat Tomasz Szklarski. To także skrzydłowy. Zawodnik pochodzący z Sandomierza jest wyróżniającym się graczem w swojej drużynie. Zdobywa sporo bramek. Czy zatem polskie skrzydła zdecydują o pierwszej historycznej wygranej Sydney Uni na Super Globe? Czas pokaże…


O pierwszą wygraną nie musi się martwić faworyt imprezy FC Barcelona Lassa, w której od tego sezonu gra Kamil Syprzak. Polski obrotowy niedawno zdobył z nową ekipą Superpuchar Hiszpanii, a teraz przyjechał do Kataru po kolejne trofeum w karierze. W pierwszym meczu Katalończycy z Polakiem w składzie zagrają z egipskim Al Ahly, uznawanym za jedną z najsłabszych ekip turnieju. Nikogo jednak nie należy lekceważyć...


IHF Super Globe 2015 - program ćwierćfinałów:


MKB-MVM Veszprém - Esporte Clube Taubaté godz. 14.00
Fuchse Berlin - Club Africain, godz. 16:00
FC Barcelona – Al Ahly Handball Club, 18:00
Al-Sadd – Sydney University, godz. 21:00Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.