Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

El. MŚ 2019: Polacy już w Portugalii - to nie będzie łatwa przeprawa


2018-01-09 16:45:55 inf. własna/ZPRP

Reprezentacja Polski mężczyzn we wtorek wieczorem, po 2-godzinnej podróży autokarem, przybyła do Povoa de Varzim. W tej portugalskiej miejscowości w najbliższy weekend zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2019.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Humory naszym zawodnikom dopisują. Każdy z nich ma świadomość z rangi turnieju. Ze stawki, w której  wystąpią: Polska, Portugalia, Kosowo i Cypr awansuje tylko najlepszy zespół. Nagrodą jest prawo gry w czerwcowych play-offach.

Biało-czerwoni w środę rano trenowali w hali, w której odbędzie się turniej. Wszyscy zawodnicy brali udział w zajęciach. Jedynie Michał Daszek, uskarżający się jeszcze na uraz stawy skokowego, ćwiczył indywidualnie.

 

Pełne obciążenie treningowe wypełniali Paweł Paczkowski i Rafał Przybylski, którzy podczas niedawnego turnieju w Hiszpanii mieli problemy ze zdrowiem.

Warunki atmosferyczne w Povoa de Varzim nie zachęcają do spacerów. Pada obfity deszcz, któremu towarzyszy dość silny wiatr.

 

W ostatnim sprawdzianie przed kwalifikacjami Portugalia pokonała Argentynę 30:25 (17:14).

 

- Musimy poprawić niektóre elementy gry  defensywne, ale ogólnie jestem zadowolony. W ataku także jest co poprawiać . Właśnie skuteczność była najważniejszym aspektem meczu – ocenił szkoleniowiec Portugalczyków,  Paulo Pereira.

Hala Pavilhão Desportivo Municipal da Póvoa de Varzim może pomieścić 2500 widzów. Bilety na turniej są nadal dostępne. Trzydniowe karnety kosztują 12 euro, a dzienne wejściówki 5 euro.

Terminarz turnieju prekwalifikacyjnego w Portugalii:

12.01. (piątek)
18:15 – Polska – Kosowo
20:30 – Portugalia – Cypr

13.01. (sobota)
19:00 – Kosowo –  Portugalia
21:30 – Cypr – Polska

14.01. (niedziela)
16:30 – Cypr – Kosowo
19:00 – Portugalia – Polska

 

Turniej prekwalifikacyjny w Portugalii pokaże na żywo TVP Sport.Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.