Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

El. MŚ 2019: Przybecki o prekwalifikacjach - "musimy szlifować ostatnie elementy"


2018-01-10 11:52:11 inf. własna

Za reprezentacją Polski dwa turnieje towarzyskie. Spotkania rozgrywane w Polsce oraz Hiszpanii były dla zespołu prowadzonego przez Piotra Przybeckiego ostatnim sprawdzianem formy przed walką o przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. – Musimy przemyśleć kilka rzeczy, szlifować ostatnie elementy i pamiętać, że gramy nie tylko z gospodarzami turnieju – powiedział przed występami w Portugalii trener biało-czerwonych.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Turniej w Hiszpanii Polacy zakończyli na ostatniej pozycji.

 

- Podczas meczu z Argentyną, w którym byliśmy o krok wolniejsi od rywali, widoczne było duże obciążenie ostatnimi treningami. Pozytywem jest fakt, że przyszła odpowiednia reakcja i większa świeżość dzień później z Białorusią. Mecz ten, jak i pierwsza połowa spotkania z Hiszpanami, wyglądał już lepiej.

Podczas ostatnich treningów i meczów Polacy kładli również nacisk na współpracę z pierwszą linią.

 

- Pracowaliśmy również nad grą z kołowym. Akcje z Kamilem Syprzakiem wyglądały już fajnie. Na razie jest więcej mankamentów, niż plusów, ale naszym celem jest zbliżający się turniej eliminacyjny.

Rywalizacja w Gdańsku oraz Hiszpanii dała trenerowi Przybeckiemu szansę na to, by sprawdzić kilka ustawień.

 

- Nikt mnie szczególnie nie zaskoczył. Próbowaliśmy wielu wariantów i na każdej pozycji było ciekawie, mamy alternatywy. Musieliśmy nieco oszczędzać Pawła Paczkowskiego, więcej gry potrzebuje Rafał Przybylski.

- Mamy kilka dni do wykorzystania przed pierwszym meczem w Portugalii. Musimy przemyśleć kilka rzeczy, szlifować ostatnie elementy i pamiętać, że gramy nie tylko z gospodarzami turnieju - powiedział przed zbliżającym się turniejem eliminacyjnym trener reprezentacji Polski. Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.