Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie i BHT Petra Płock mistrzami Polski juniorów


2019-06-03 13:01:08 inf. własna

W miniony weekend w Kątach Wrocławskich zostały rozegrane Mistrzostwa Polski juniorów w piłce ręcznej plażowej. Wśród mężczyzn wygrała ekipa BHT Petry Płock, a wśród kobiet miejscowe szczypiornistki GOKiS-u.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W rywalizacji juniorek silna okazała się grupa A, z której do półfinałów wyszły KPR Kobierzyce i GOKiS-u Kąty Wrocławskie. W grupowym starciu tych drużyn lepsze był szczypiornistki z Kobierzyc.

 

Z grup B do półfinałów awansowały natomiast juniorki Byczków Kowalewo Pomorskie i Sambora Tczew. Półfinały dla ekip z grupy A. GOKiS Kąty Wrocławskie wygrał z ekipą z Kowalewa Pomorskiego w setach 2:0, a KPR Kobierzyce ograły Sambor Tczew 2:0.

 

W finale gospodynie turnieju zrewanżowały się KPR-wi za porażkę w grupie i wygrały w setach 2:1. W małym finale ekipa z Kowalewa Pomorskiego okazała się lepsza od Sambora.

 

W turnieju juniorów w grupie A najlepsza okazała się ekipa GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Oprócz gospodarzy do półfinału awansowała ekipa MKS-u Kusy Szczecin. W grupie B ekipy wygrywały na zakładkę i do wyłonienia półfinalistów potrzebna była mała tabela trzech zainteresowanych zespołów. Miejsc w półfinale tylko dwa.

 

Weszły do nich BHT Petra Płock i SAS Gdańsk. W pierwszym zaciętym półfinale BHT Petra Płock pokonała gospodarzy z GOKiS-u w dwóch bardzo ciasnych setach, z kolei SAS Gdańsk rozprawił się gładko 2:0 z Kusym.

 

Finał padł łupem „Nafciarzy” z Płocka, którzy pokonali SAS Gdańsk 2:0. Tym samym podobnie jak w turnieju żeńskim, zrewanżowali się rywalom za porażkę w grupie.

 

Więcej informacji o finałach MP jniorów w beach handballu znajdziesz tutaj!

 

t


Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.