Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Gladiatorzy z gdańskiej SMS - "główne role grają nasi wychowankowie"


2018-06-07 10:27:13 inf. własna

Od niedzieli wiemy do kogo trafiły Gladiatory - nagrody dla najlepszych zawodników i trenera sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi. W gronie wyróżnionych szczypiornistów polskiej elity znaleźli się byli uczniowie gdańskiej SMS ZPRP - Mateusz Jachlewski, Arkadiusz Moryto oraz Patryk Mauer.
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Mateusz Jachlewski z PGE Vive Kielce (absolwent SMS z roku 2003) uznany został najlepszym obrońcą krajowych rozgrywek, Arkadiusz Moryto z Zagłębia Lubin (ukończył szkołę w 2016 roku) w opinii ekspertów najlepiej radził sobie na skrzydle, a Patryk Mauer z Gwardii Opole (maturę zdał w 2017 roku) został odkryciem zakończonego niedawno sezonu.

Co ciekawe i godne szczególnej uwagi zarówno Moryto (ur. w 1997 roku), jak i Mauer (ur. w 1998 roku) okazali się najskuteczniejszymi zawodnikami PGNiG Superligi.

 

Skrzydłowy Zagłębia Lubin w swoim drugim roku występów w PGNiG Superlidze rzucił 227 goli, a Mauer w swoim debiutanckim sezonie bramkarza rywali zdołał pokonać 182 razy. Wyczyn obydwu zawodników przechodzi do historii nie tylko naszej placówki, ale również krajowego szczypiorniaka.

Dodajmy, że w zeszłym roku na Gali PGNiG Superligi również błyszczeli wychowankowie SMS. Królem wieczoru został wówczas Marek Daćko (Górnik Zabrze), który nie tylko został najlepszym obrotowym, ale również najlepszym szczypiornistą w Polsce.

 

Najlepszym wśród skrzydłowych okazał się Arkadiusz Moryto, natomiast w gronie ligowych defensorów - Przemysław Rosiak.

- Oby jak najwięcej takich informacji. Znakomicie, gdy słyszy się o wydarzeniach, w których główne role grają nasi wychowankowie. Duże brawa dla samych zawodników, jak i naszego sztabu trenerskiego. Talent bowiem musi być podparty odpowiednim szkoleniem i przygotowaniem - powiedziała dyrektor szkoły Krystyna Turnowiecka.

 

Laureaci Gladiatorów za sezon 2017/2018:

 

Zawodnik Sezonu – Adam Malcher (Gwardia Opole)
Trener Sezonu – Rafał Kuptel (Gwardia Opole)
Środkowy Rozgrywający Sezonu – Dean Bombac (PGE VIVE Kielce)
Boczny Rozgrywający Sezonu – Alex Dujszebajew (PGE VIVE Kielce)
Obrotowy Sezonu – Bartosz Jurecki (KS Azoty-Puławy)
Skrzydłowy Sezonu – Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)
Bramkarz Sezonu – Adam Malcher (Gwardia Opole)
Obrońca Sezonu – Mateusz Jachelwski (PGE VIVE Kielce)
Odkrycie Sezonu – Patryk Mauer (Gwardia Opole)

 

Supergladiatory 2018:

Sławomir Szmal (PGE VIVE Kielce)

Karol Bielecki (PGE VIVE Kielce)

 Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.