Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Historyczny wynik gdańskiej SMS - mieli coś z urzędu, ale postanowili o to sami zawalczyć!


2018-04-27 10:00:05 inf. własna

Znakomita postawa licealistów z Gdańska, którzy trenuję piłkę ręczną. Ucznowie gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP okazali się najlepszą drużyną grupy pomorskiej II ligi! Zawodnicy trenera Jana Prześlakiewicza wygrali aż 19 z 20-stu spotkań. W zespole występuje 10-ciu reprezentantów Polski z juniorskiej kadry narodowej.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!Wynik młodych szczypiornistów mógł być jeszcze lepszy, gdyby piłkarze ręczni SMS wygrali ostatni mecz sezonu z Samborem Tczew. W starciu na szczycie, lidera z Gdańska z wiceliderem z Tczewa, minimalnie lepsi okazali się tczewianie, którzy zwyciężyli licealistów 26:25. Była to jedyna porażka młodych szczypiornistów w sezonie 2017/2018.

- Nasza młodzież nie wygrywa co roku rozgrywek ligowych. Dlatego jest to znaczący akcent w historii gdańskiej SMS. Ponadto miłe uczucie dla wszystkich związanych z drużyną i szkołą. Trzon zespołu stanowili głównie uczniowie II klasy. W drużynie mamy 10. kadrowiczów z juniorskiej reprezentacji Polski. Wymagałem od nich najwyższego poziomu w grze. Jednym z mierników poziomu gry była liczba popełnianych błędów w jednym meczu. Gdy schodziliśmy poniżej dziesięciu byków w spotkaniu, można było być umiarkowanie zadowolonym - powiedział Jan Prześlakiewicz.

Co roku, od 20-stu lat, trzecia klasa gdańskiej SMS ZPRP "z urzędu" występuje w rozgrywkach I ligi. Jednak licealiści z Gdańska postanowili sprawy wziąć i to dosłownie w swoje ręce.
 
- Pół żartem pół serio można nawet powiedzieć, że w tym sezonie ten awans do I ligi sobie wywalczyliśmy – podkreślił szkoleniowiec.

Warto zwrócić uwagę, że piłkarze ręczni SMS zdobyli 57. punktów i rzucili w 20. spotkaniach aż 710 goli (co daje imponującą średnią prawie 36-ciu goli na mecz). 

 

Dodatkowo skrzydłowy Michał Scisłowicz znalazł się na drugim stopniu podium wśród najskuteczniejszych zawodników II ligi (w 16-stu meczach aż 127 razy pokonał bramkarzy rywali).

Handball.pl gratuluje młodym zawodnikom gdańskiej SMS. Panowie nie zwalniajcie tempa i tak aż do seniorskiej reprezentacji Polski!Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.