Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Jurecki w nowej roli - czas na trenerską ławkę Azotów


2018-06-11 18:39:18 inf. własna/Azoty Puławy

Ogłoszenie o zakończeniu kariery zawodniczej i chwilę później o objęciu stanowiska pierwszego trenera drużyny przez Bartosza Jureckiego to główne punkty dzisiejszej prezentacji Azotów-Puławy na nowy sezon. Klub zaprezentował także nowych trzech zawodników i podziękował dotychczasowym trenerom i czterem odchodzącym graczom.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!- To była szalenie trudna decyzja. Już od tygodnia praktycznie nie śpię i wspólnie z żoną rozważaliśmy wszystkie za i przeciw takiej decyzji. Ostatecznie zdecydowałem się poprowadzić zespół. Trzeba w pewnym wieku powiedzieć sobie dość jeśli chodzi o granie i podjąć nowe wyzwania - powiedział Bartosz Jurecki.

Dotychczasowy obrotowy Azotów Puławy, a przez wiele sezonów kołowy słynnego SC Magdeburg, będzie prowadził zespół razem z byłym szkoleniowcem, a ostatnio dyrektorem sportowym - Marcinem Kurowskim.

Lukę po Bartoszu Jureckim ma wypełnić pozyskany z Wybrzeża Gdańsk Łukasz Rogulski, który z Azotami związał się trzyletnią umową. Nowymi zawodnikami puławian są również dwaj Chorwaci – środkowy rozgrywający 25-letni Ante Kaleb, który grał wcześniej m.in. Croatii Zagrzeb i Mariborze oraz prawoskrzydłowy 28-letni Jerko Matulić - były gracz m.in. Chambery Savoie i HBS Nantes.

Klub rozstał się natomiast z parą trenerów Danielem Waszkiewiczem i Zbigniewem Markuszewskim oraz zawodnikami – Danielem Dupjachancem, Vladyslavem Ostroushko, Robertem Orzechowskim oraz  Patrykiem Kuchczyńskim. Prawdopodobnie na rocznym wypożyczeniu do Stali Mielec spędzi przyszły sezon Bartosz Kowalczyk.Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.