Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Kobiece MŚ odbędą w Polsce - umowa oficjalnie podpisana


2018-02-01 20:28:19 inf. własna/ZPRP/UM Kielce

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy i promocji w związku z organizacją Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej, których Kielce będą jedynym miastem gospodarzem, odbyło się dzisiaj w kieleckim ratuszu. Dokument podpisali Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki. Turniej odbędzie się w dniach 7-19 sierpnia 2018 roku.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Organizacja młodzieżowych MŚ to szansa na pokazanie niezwykle bogatego dorobku miasta w piłce ręcznej i wielkich osiągnięć kieleckich sportowców. Kielce gościć będą sportowców i kibiców z całego świata. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania władz Miasta - podkreślił prezes ZPRP

 

- Dziękuję też za wsparcie władzom Politechniki Świętokrzyskiej. Turniej w Kielcach ma tym bardziej znaczącą rangę, że wpisuje się w obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Organizacja imprez młodzieżowych to także ważny etap przygotowań do seniorskich MŚ, które w 2023 roku zorganizujemy wspólnie ze Szwedami – dodał Andrzej Kraśnicki.

- Kielce potwierdzają, że są miastem sportu. Cieszę się, że organizatorzy dużych imprez sportowych mają do nas zaufanie. Wielokrotnie udowadnialiśmy, że takie wydarzenia w Kielcach odnoszą sukces – powiedział prezydent miasta Wojciech Lubawski.

 

W spotkaniu uczestniczyli także wiceprezes i dyrektor biura ZPRP Henryk Szczepański, wiceprezes ZPRP i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz oraz dyrektor ds. relacji zewnętrznych ZPRP i dyrektor turnieju Damian Drobik.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 odbędą się w dniach 7-19 sierpnia br. w dwóch kieleckich halach – Legionów i Politechniki Świętokrzyskiej.  W imprezie wezmą dział 24 reprezentacje narodowe z całego świata, losowanie grup turnieju finałowego planowane jest na kwiecień, kiedy wyłonieni zostaną wszyscy finaliści. 

 Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.