Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

LM: Wisła wygrała pierwszy raz - "Nafciarze" wciąż z szansami na awans (wideo)


2018-02-10 19:12:58 inf. własna

W meczu 11. kolejki rozgrywek VELUX EHF Champions League Orlen Wisła pokonała PPD Zagrzeb 27:24. Spotkanie to przedłużyło szanse ekipy z Płocka na awans do grona szesnastu najlepszych drużyn w Europie.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Najważniejszy mecz tej zimy "Nafciarze" zaczęli od mocnego uderzenia. Gospodarze grali bardzo uważnie w obronie, a w ataku bramkę mistrzów Chorwacji bombardował Tomek Gębala. Z kolei płocką bramkę szczelnie zamurował Adam Morawski i głównie dzięki tej dwójce po kwadransie gry prowadziliśmy 7:5.

 

Goście jednak nie dawali za wygraną. Po słabym okresie pełnym prostych błędów i przestrzelonych rzutów mistrzowie Chorwacji zacieśnili szyki obronne i na tablicy ponownie pojawił się remis.

 

Wówczas o czas poprosił trener Piotr Przybecki. Jego uwagi okazały się na tyle skuteczne, że kolejne dwa trafienia były już autorstwa Sime Ivicia i Marko Tarabochii. Z karnego kolejną bramkę dorzucił Igor Źabić i zrobiło się 11:8.

 

Gracze PPD Zagrzeb ponownie całkowicie zgubili rytm gry, co wykorzystał Ivić, podwyższając na 12:8. Chorwat był jedną z kluczowych postaci tego okresu gry, ustalając wynik tej części na 13:10.

Zaraz po zmianie stron swoją obecność na boisku zaznaczył bramką Gilberto Duarte i ORLEN Wisła w tym momencie miała praktycznie wszystkie argumenty, aby dzisiaj odnieść zdecydowane zwycięstwo. Jeszcze w 41.min. gospodarze prowadzili 20:16, ale wówczas ponownie lepszy okres gry zaliczyli przyjezdni.

 

Gdy w 45.min. Susnja trafił na 20:19, mecz praktycznie rozpoczął się na nowo. Wiślacy grali jednak na tyle skutecznie, że nie pozwolili mistrzom Chorwacji na doprowadzenie do remisu, choć ci kilkukrotnie mieli ku temu okazję.

 

W samej końcówce spotkania zdecydowanie więcej krwi zachowali Nafciarze, którzy nie dali sobie wydrzeć triumfu z rąk, zwyciężając ostatecznie 27:24.

Orlen Wisła Płock - Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb: 27:24 (13:10) [wideo - cały mecz]

Wisła: Morawski, Borbely – Daszek 3, Duarte 4, Krajewski 1, Racotea 2, Ghionea, T. Gębala 4, Tarabochia 2, Obradović 1, M. Gębala 1, Toledo 1, Źabic 3(3k), Ivić 5, Mihić

Zagrzeb: Jović, Kastelić – Mraković, Bozić 1, Kontrec, Vori 4, Marković, Horvat 3(2k), Susnja 1, J. Valcić 1, T. Valcic, Ravnić 4, Vuglac, Bicanić 8, Pavlović 2, Vekić

 

Źrodło: EHF (eurohandball.com), Orlen Wisła Płock (sprwislaplock.pl)Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.