LM: porażka z Kristianstad - Wisła coraz dalej od awansu (wideo)

2017-11-11 18:00:31 inf. własna/EHF/Orlen Wisła Płock

Piłkarze ręczni Orlen Wisły mają coraz mniejsze szanse na wyjście z grupy A i awans do 1.8 finału EHF Ligi Mistrzów. Nafciarze przegrali na wyjeździe z mistrzem Szwecji IF Kristianstad 24:25 i wciąż nie wygrali w obecnych rozgrywkach. Zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Błędy i przestrzelone rzuty – tego z pewnością nie brakowało w początkowym okresie dzisiejszego pojedynku. W obu aspektach przeważali niestety Nafciarze, przez co w 7.min. gospodarze prowadzili 3:1. W tym czasie płocczanie solidnie rozgrzali bramkarza Richarda Kappelina i po kolejnej jego interwencji oraz bramce z kontrataku na 5:2 trener Piotr Przybecki poprosił o czas.

Przerwa uspokoiła nieco gorące głowy naszych zawodników, którzy w prawdzie długo konstruowali swoje akcje, ale za to z większą dokładnością. Niestety brzemienna w skutkach okazała się 12.min. pojedynku. Najpierw mistrzowie Szwecji powiększyli swoje prowadzenie na 7:4, następnie swoją próbę ze skrzydła przestrzelił Mihić, który chwilę później usiadł na ławkę kar, a obie ekipy zaczęły dzielić już cztery bramki.

Nafciarze wciąż fatalnie mylili się w ataku, ale znakomitą zmianę dał Marcin Wichary, który już w pierwszych dwóch minutach swojej obecności na boisku uratował ORLEN Wisłę z bardzo poważnych opresji. Jednak w kolejnych akcjach nawet on był bezradny, a kolejne fatalne błędy naszej drużyny sumiennie wykorzystało IFK Kristianstad i przy stanie 10:4 po raz drugi o przerwę poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock.

Tego dnia jednak Nafciarze z niezwykłą regularnością przegrywali swoje pojedynki z Richardem Kappelinem, który był bez wątpienia bohaterem gospodarzy w pierwszej połowie. Z każdą kolejną minutą nasilały się problemy Nafciarzy w innych formacjach, a siedmiobramkowa przewaga gospodarzy była w pełni zasłużona. Przed przerwą Wiślakom udało się nieco podreperować wynik, ale pięć bramek straty nie napawało optymizmem przed drugą połową (15:10).

Po zmianie stron kibice obu zespołów najczęściej oklaskiwali znakomite interwencje swoich bramkarzy. W wielu sytuacjach zarówno Kappelin, jak i Wichary zachowali się jak profesorowie. Wreszcie na boisku inicjatywę zaczęli przejmować Wiślacy i w 36.min. przy stanie 16:13 tym razem trener Ola Lindgren położył na stoliku sędziowskim zielony kartonik.

Po kolejnym trafieniu Mihicia (16:14) Wiślacy wreszcie złapali wiatr w żagle. Wciąż fantastyczny w bramce pozostawał Wichary, a w ataku bezbłędny był Jose de Toledo, którego trafienie na 17:17 otworzyło ten pojedynek na nowo. Gospodarze wyglądali na kompletnie pogubionych, kiedy Gilberto Duarte wyprowadził OREN Wisłę na prowadzenie 18:17.

Sytuacja na boisku zmieniła się o 180 stopni – 42.min. i ostatnia w tym spotkaniu przerwa na prośbę Oli Lindgrena. Po powrocie na boisko pojedynek się wyrównał, ale na nasze szczęście wciąż jak natchniony grał Toledo, który w 50.min. miał na koncie już siedem bramek. Z każdą kolejną akcją mecz robił się coraz bardziej zacięty. Każdy zdawał sobie sprawę, że przegrany w zasadzie odpada z walki o awans do TOP16. W bramce IFK ponownie przypomniał o sobie Kappelin, który dał impuls swoim kolegom do dalszej walki.

Kluczowe dla losów meczu akcje rozegrały się w ostatnich minutach. Od 55.min. Wiślacy grali w osłabieniu jednego zawodnika i w zasadzie nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy. Zdawał sobie z tego sprawę również trener Przybecki i w 57.min. przy stanie 24:22 poprosił o rozmowę ze swoimi podopiecznymi.

Nafciarze stracili piłkę a zwycięstwo Kristianstad przypieczętował Albin Lagergen (25:22). Naszą drużynę stać było już tylko na kosmetykę wyniku i ostatecznie przegrywamy 24:25.

[wideo] EHV TV: zobacz najlepszą "siódemkę" 7. kolejki EHF Ligi Mistrzów!

IFK Kristianstad - Orlen Wisła Płock 25:24 (15:10) [wideo - cały mecz]

Kristianstad: Kappelin - Henningsson 5, Gudmundsson 4, Lagergren 4, Sorensen 4, Freiman 3,  Hallen 2, Nilson 2, Lipovac 1, Arnadsson

Wisła: Morawski, Wichary - De Toledo 6, Duarte 4, Ivic 3, Mihic 3, Daszek 2, Ghionea 2, Żabic 2, Obradovic 2, M. Gębala, T.Gębala, Krajewski, Racotea

Źródła: Orlen Wisła Płock (sprwislaplock.pl), EHF (ehfcl.com)