Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

ME 2018: Polki znają rywalki - zagramy w grupie A (wideo)


2018-06-12 12:35:35 inf. własna/EHF

Reprezentacja Poski piłkarek ręcznych zna już rywalki, z którymi zagra w listopadowo-grudniowych Mistrzostwach Europy we Francji. Losowanie pierwszej fazy grupowej odbyło się w Paryżu.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Biało-czerwone trafiły do grupy A, w której będą rywalizować kolejno z Serbią, Danią i Szwecją. Te zespoły swoje mecze rozegrają w Nantes. Jednym słowem czeka nas skandynawsko-bałkańska przeprawa.

 

Biało-czerwone z pewnością najwięcej problemów będą miały z Dunkami, ale z Serbią i Szwecją, która pokonaliśmy na ostatnich MŚ 2017 w Niemczech 33:30 nie jesteśmy na straconej pozycji.

 

W pozostałych grupach los skojarzył także silne zespoły. W każdej grupie zapowaidają się hitowe mecze, do których telewizyjne prawa w Polsce ma TVP Sport. Publiczny nadawca pokaże mecze biało-czerwonych i inne hitowe spotkania na otwartej antenie, bo TVP Sport od niedawna został włączony do Naziemnej Teleiwzji Cyfrowej za TVP Rozrywka.

 

W pierwszej fazie grupowej drużyny grają każdy z każdym. Odpadają zespoły, które zajmą czwarte miejsce w swoich grupach.

 

W drugiej fazie grupowej najlepsze zespoły z grupy A i B tworzą grupę M1 i analogicznie zespoły z grup C i D znajdą się w grupie M2. W półfinałach zagrają po dwie najlepsze ekipy z M1 i M2. 

 

ME piłkarek ręcznych odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2018 roku. (29.11 - 16.12).

 

ME piłkarek ręcznych - Francja 2018 - pierwsza faza grupowa

Grupa A

(Nantes)

Grupa B

(Nancy)

Grupa C

(Montbéliard)

Grupa D

(Brest)

Dania Francja Węgry Norwegia
Serbia  Czarnogóra Hiszpania  Rumunia
Szwecja  Rosja Holandia Niemcy
Polska  Słowenia Chorwacja  Czechy

  

 

 

[wideo] EHF TV: zobacz losowanie grup ME 2018 piłkarek ręcznych w Paryżu!

 Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.