Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

MP Masters znów w Kaliszu - tak dużej imprezy jeszcze nie było!


2019-05-01 10:14:38 inf. własna/kalisz.naszemiasto.pl

Tak wielkiej imprezy sportowej w Kaliszu jeszcze nie było. Miasto po raz drugi z rzędu będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. Do grodu nad Prosną zjedzie około 800 uczestników z całego kraju. Od 7 do 9 czerwca będą oni rywalizować w pięciu halach. Rozegranych zostanie w sumie ponad 100 meczów. Oprócz emocji sportowych, nie zabraknie również atrakcji dla kibiców - pisze kaliskie naszemiasto.pl
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Kalisz po raz pierwszy gościł Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej w ubiegłym roku. Bardzo dobra organizacja tego wydarzenia sprawiła, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce ponownie postanowił przyznać organizację imprezy ponownie.

 

Partnerem strategicznym mistrzostw zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Imprezę mocno wspierają też firma Vossloh i Dolat Usługi Stolarskie oraz szerokie grono sponsorów i przyjaciół piłki ręcznej.

- Będzie to największe wydarzenie sportowe tego typu w historii Kalisza, a być może nawet w Europie. 7 czerwca przyjedzie 49 drużyn z całego kraju, czyli około 800 zawodników. Rozgrywki będą toczone w pięciu halach sportowych. 9 czerwca odbędzie się finał turnieju. Poprzedzi je rywalizacja dzieci z Nowych Skalmierzyc, Gołuchowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza – mówi Jarosław Łuczak, prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej w Kaliszu odbędzie się 7 czerwca na Głównym Rynku. Następnie uczestnicy przemaszerują z kaliskiej starówki na plac Wojciecha Bogusławskiego, pod kaliski teatr.

- W ten sposób chcielibyśmy uczcić stulecie Powstania Wielkopolskiego – dodaje Jarosław Łuczak.

Mecze rozgrywane będą w hali Arena Kalisz oraz w halach sportowych Zespołu Szkół nr 10 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu oraz w hali w Gołuchowie. W sumie zostaną przyznane cztery tytuły mistrzowskie: w kategorii K33 kobiet oraz M35, M45 i i M50 mężczyzn. Warto dodać, że kaliszanie w kategorii M45 w ubiegłym roku wywalczyli wicemistrzostwo kraju i w tym roku będą chcieli przynajmniej powtórzyć ten sukces.

>>> Wiecej o mistrzostwach można przeczytać na kalisz.naszemiasto.pl

>>> Oficjalna strona MP Masters na mpmasters2019.plCopyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.