Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

MŚ 2013: miliony kibiców oglądały wygraną Polski! (wideo)


2013-12-19 17:26:28 TVP

W decydujących momentach meczu aż 4 miliony widzów oglądały w Telewizji Polskiej zwycięstwo polskich szczypiornistek nad Francją w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Półfinał z Serbkami już w piątek, 20 grudnia. A transmitować będzie go także TVP 2. 

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

 


TVP2 w porze meczu oglądało 2 miliony 267 tysięcy widzów (w szczycie: 3 mln 809 tys.!), co dało jej 17,5% oglądalności. Tego dnia Dwójka była stacją pierwszego wyboru (udziały 13,7 proc.). Dodatkowo mecz w TVP Sport śledziło 232 tys. widzów.

 

To było niesamowite spotkanie. Emocje rosły z minuty na minutę, szczególnie, że lepiej notowane Francuzki, oddawały cios za cios i przewaga biało-czerwonych szybko zaczęła topnieć. Polki, podobnie jak w meczu 1/8-ej finału, pokazały charakter i niezwykłą wolę walki. Wytrzymały. Jak same mówiły, także dlatego, że czują ogromne wsparcie rodaków. Dlatego nawet kibicowanie przed telewizorem nie będzie bez znaczenia.

 

Teraz czas na półfinał z gospodarzami turnieju. Drużyna Serbii po dramatycznym spotkaniu w ćwierćfinale pokonała aktualne mistrzynie olimpijskie i świata - Norweżki.

 

Spotkanie Polska – Serbia będzie można zobaczyć w TVP2 o godz. 17.45. Kolejny, niedzielny (22 grudnia) mecz Polek o medale (albo finał – początek spotkania o godz. 17.00, albo o 3. miejsce – 14.15) też będzie transmitowany w Dwójce. Równoległa transmisja (a także drugi półfinał Brazylia – Dania o godz. 20.35) zostanie przeprowadzona w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

 

"Piłka ręczna - jak wykrzyczały to w środę znakomite Polki - jest dziś kobietą”. Wszyscy trzymamy kciuki, by w piątek i niedzielę nadal szczypiorniak był kobietą. Polską kobietą!

 

 

Źródło: Centrum Inforamcyjne TVPCopyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.