Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Morski Sianów wygrał prawną batalię z klubem z Koszalina


2018-06-25 11:58:47 inf. własna

Komisja Odwoławcza ZPRP orzekła, że Piłka Ręczna Koszalin SA bez wiedzy małoletnich zawodniczek i ich rodziców 15-go września 2017 r. przekazała zawodniczki do KU AZS Politechnika Koszalińska, mimo, że nie była do tego uprawniona, gdyż przed przekazaniem zawodniczki skutecznie zrezygnowały z uczestnictwa w klubie Piłka Ręczna Koszalin SA.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Gdy nowy klub zawodniczek (UKS Morski Sianów) złożył do Piłka Ręczna Koszalin SA wnioski o wydanie świadectw transferu, klub macierzysty bezzasadne nie wydał świadectw i nie poinformował zarówno zawodniczek, rodziców jak i klubu wnioskującego o przekazaniu dziewcząt do KU AZS Politechnika Koszalińska.

 

Dziś już wiemy na pewno, że klub macierzysty naruszył zarówno prawo związkowe jak i powszechne, co Komisja Odwoławcza ZPRP stwierdziła w swoim orzeczeniu.

 

W zastępstwie klubu macierzystego świadectwa musi wydać ZZPR w Szczecinie, co też nastąpiło.

 

- Stawką w tej dziesięciomiesięcznej walce była gra w młodzieżowej lidze ZPRP. Tak, od nowego sezonu zagramy w tej lidze. ZZPR nie chciał już pogarszać swoich relacji z ZPRP i wydał nam świadectwa transferu. To jest nasze pierwsze, duże zwycięstwo i cały komentarz w tej sprawie. Dziękujemy - napisali w oświadczeniu przesłanym  handball.pl działacze UKS Morski Sianów.

 

Miejmy nadzieję, że to koniec kłopotów UKS Morskiego Sianów - klubu, który zrodził się z pasji do handballu młodych zawodniczek i ich rodziców, którzy mocno - finansowo i organizacyjnie - wspierają klub.

 

Zobacz także:

 

Orzeczenie KO ZPRP z 18-6-2018.pdf
 

 

 

 

 Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.