Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

PP: kłótnia o zapachy - "te prezenty to...", "nieprawdziwe informacje"


2018-05-16 14:46:02 inf. własna/Kurier Lubelski/ZPRP

Choć finał Pucharu Polski kilka dni za nami, to w sieci nie milkną jego echa. Wszystko z powodu nagród, jakie w pierwszej kolejności dostały uczestniczki finałowego meczu w Kaliszu. Były oczywiście Puchar Polski i medale, ale zawodniczki spodziewały się - i słusznie - wzorem lat poprzednich finansowych gratyfikacji. O sprawie napisał Kurier Lubelski, ale Związek Piłki Ręcznej w Polsce ma wtej spraie inne zdanie...
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

"Odświeżacze do auta o zapachu np. cytryny, czy spray pachnący wanilią - takie prezenty, oprócz medali, otrzymały finalistki Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet. W sobotę zmierzyły się w nim zawodniczki MKS Perła Lublin i SPR Pogoni Szczecin. Zwyciężyły te pierwsze. Jak wynika z informacji Kuriera Lubelskiego były to jedyne nagrody za triumf "- pisze lubelska gazeta.

- Te prezenty to kpina! Organizatorzy powinni się za to wstydzić. Lepiej, żeby nie dawali nic niż takie coś - komentuje krótko i dosadnie jedna z zawodniczek grających w finale w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Cała sprawa wizerunkowo uderza ponownie w ZPRP, który jest organizatorem rozgrywek. Związek jednak się broni i całą sprawę widzi zupełnie inaczej.

 

- Wbrew temu, co napisał „Kurier Lubelski” - nie były, nie są i nie będą to jedyne nagrody przyznane za zwycięstwo w PGNiG Pucharze Polski. Zawodniczki MKS Perły Lublin otrzymały pamiątkowe medale i statuetki. Klub otrzyma nagrodę finansową - napisał w oświadczeniu rzecznik ZPRP.

- Stwierdzenie, że upominki reklamowe to jedyne nagrody jest nieprawdziwe. Ta informacja nie została u nas zweryfikowana przed publikacją. Szeroko powieliły ją inne media – w tym społecznościowe. Błąd i poszukiwanie sensacji spowodował nieuzasadniony atak na ZPRP. Nieelegancko potraktowany został nasz Sponsor i Partner, który miał pełne prawo do przekazania swoich materiałów reklamowych, nie zawierających treści kompromitujących - dodał Jan Korczak-Mleczko z handballowej centrali.

Niestety ZPRP nieco się znów marketingowo zdrzemnął. Kluczowym słowem w oświadczeniu jest wyraz "otrzyma". W ubiegłych latach zespoły grające w Final Four Pucharu Polski dostawały zaraz po meczach wielkie symboliczne czeki podpisane przez prezesa związku Andrzeja Kraśnickiego. Teraz tego niestety zabrakło i wizerunkowo stracił na tym przede wszystkim sponsor, który z pewnością włożył pieniądze do kasy ZPRP za możliwość zaistnienia w czasie zawodów. W związku z całą sprawą rzeczywiście firma dostała rykoszetem, choć w tej sprawie absolutnie nie zawaliła. Ma prawo rozdawać swoje gadżety i to zrobiła. Tak robili inni sponsorzy na imprezach piłki ręcznej.


Na 100-lecie piłki ręcznej taka marketingowa wpadka nie powinna była się zdarzyć. Tym bardziej, że w sezonie 2014/2015 lubelski zespół otrzymał dyplom za zdobycie MP wypisany na kolanie!Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.