Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Panas do delegatów na zjazd ZPRP - "tchnąć nowe życie w polski handball"


2018-06-29 16:33:53 inf. własna

Marek Panas, były reprezentant kadry Polski  w emocjonalnym liście do delegatów ZRPP pisze o zbliżającym się zjeździe sprawozdawczym handballowego związku sportowego. Zdaniem byłego kapitana reprezentacji i znakomitego gracza Bundesligi, który dla wielu mediów jest handballowym ekspertem, delegaci powinni pokazać działaczom ZPRP żółtą kartkę i... nie udzielić im absolutorium.
  

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Marek Panas od wielu lat znajduje się w opozycji do ZPRP. Poniższy list też jest w tym tonie. Zdaniem Panasa związkowa centrala nie wykorzystuje sportowego potencjału dyscypliny, która  znalazła się obecnie w sportowym dołku jeśli chodzi o reprezentacje - zarówno te seniorskie, a przede wszystkim młodzieżowe.


Poniżej publikujemy list Marka Panasa do delegatów ZPRP:


Jutro odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Delegatów ZPRP, czyli "dwór królewski” wezwie swoich podwładnych na ucztę (będzie All Inclusive - czyli jadło, trunki, zwrot kosztów podróży, diety i sympatyczna atmosfera zapewniona). 

 

Po wysłuchaniu sprawozdania komisji rewizyjnej, władze oczekują w zamian udzielenia przez delegatów absolutorium dla Zarządu ZPRP.


Absolutorium za:


- 17 miejsce na świecie dla reprezentacji kobiet i mężczyzn
 

- od wielu lat reprezentacje młodzieżowe przegrywają rywalizację międzynarodową
 

- system szkolenia leży  na deskach;
 

- administracja ZPRP nadal liczy ok. 50 osób
 

- sprawa licencji (Kotwicki vs ZPRP) i bardzo prawdopodobne odszkodowania dla pokrzywdzonych trenerów
 

"Pozytyw" jest taki, że jako jedyny kraj na świecie jesteśmy w posiadaniu dwóch pucharów Prezydenta IHF.
 

Udzielając absolutorium,  ponosicie Panowie za ten stan rzeczy pełną odpowiedzialność i dołączacie do zacnego grona grabarzy piłki ręcznej.
 

Niektórzy mówią, że sny się sprawdzają, więc opowiem o moim śnie. Śniło mi się, że na tym spotkaniu grupa odwaznych działaczy, która, podobnie jak i ja i wielu innych, ma tego wszystkiego dość. Wystąpiła z wnioskiem formalnym o utajnienie głosowania nad absolutorium.

 

Wniosek przegłosowano i w rezultacie zarząd ZPRP nie otrzymał absolutorium. Byłoby to poważane ostrzeżenie dla tych wszystkich, którzy doprowadzili naszą dyscyplinę do sportowej katastrofy.

 

Na koniec zadam otwarte pytanie do rzecznika ZPRP. Co było powodem usunięcia p. Trojana z zarządu ZPRP i dlaczego pozostał na stanowisku Przewodniczącego Kolegium Ligi?
 

Macie Państwo do wyboru "zostawić tak jak było wcześniej" lub tchnąć w tą piękną dyscyplinę trochę nowego życia.
 

Życzę owocnych obrad, a przede wszystkim odwagi.
 

Marek Panas

były kapitan kadry i reprezentant Polski w piłce ręcznejCopyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.