Porażka Gwardii z Gorenje - cztery gole do odrobienia (wideo)

2018-10-07 20:12:49 inf. własna/Gwardia Opole/EHF/TVP 3 Opole

W pierwszym meczu II rundy Pucharu EHF przegraliśmy w Velenje z Gorenje 22-26. Jeżeli tylko poprawimy skuteczność to można skutecznie powalczyć za tydzień o awans do kolejnej rundy.

Ekipa ze Słowenii od początku narzuciła bardzo szybkie tempo gry i gwardziści musieli dużo pracować w obronie. Szczególnie groźny okazał się środkowy rozgrywający Gorenje Aleks Kavicic. Dobrze „rozrywał” naszą obronę, szukał indywidualnych akcji i otwierał drogę do bramki swoim kolegą. Zadanie znacznie utrudniał im Malcher, który bronił z 40-stoprocentową skutecznością. Gdyby w ataku nasi zawodnicy nie zmarnowali kilku sytuacji, to wynik byłby znacznie korzystniejszy.

- Z Benficą cztery bramki odrobiliśmy i możemy to zrobić w Opolu z Gorenje. Zespół ten gra szybko, ale jest w naszym zasięgu. Musimy jednak poprawić się rzutowo zwłaszcza z drugiej linii. Walczyliśmy na maksa, ale potrzebna będzie jeszcze lepsza gra i więcej bramek – podsumował Adam Malcher.

Gospodarze zaczęli mecz skuteczniej i szybko prowadzili 3-1. Opolanie mieli kłopoty z zakończeniem swoich akcji, grali w osłabieniu, ale wówczas czarować zaczął Yogi. Trzy razy zatrzymał Verdineka, a piękny rzut Kawki dał wynik 4-3 dla rywala. Za chwilę Malcher obronił Spelica, a do remisu 5-5 doprowadził Mauer. Tyle że rywal szybko znów odskoczył na dwie bramki i znów Mauer po kontrze do remisu 7-7 doprowadził Mauer.

Niestety dwie straty dały Gorenje wynik 9-7, ale po indywidualnej akcji zarzyckiego było 9-9. Do kolejnej równowagi nie zdołał doprowadzić Siwak, Taletović obronił jeszcze rzut Łangowskiego, a na ławce kar wylądowali Jankowski i Łangowski. To rywal wykorzystał i skuteczny Haseljić ustalił wynik do przerwy na 12-9.

Po przerwie pomylił się Mauer, ale z dwóch nóg poszybował Zarzycki (13-10), jednak Mauer i Jankowski nie zdobyli bramek. Po rzucie w słupek Milewskiego na 16-11 podwyższył Tajnik. Kontra Zadury przewróciła stan wyjściowy przed drugą połową (16-13), ale kolejne zmarnowane sytuacje pozwoliły Gorenje zbudować aż siedem bramek zaliczki (22-15 w 50 minucie).

Gwardia zwarła jednak syki i podjęła walkę. Przypomniał o sobie Malcher, Zarzycki wyrzucił zz parkietu M. Kavcica, a z karnego Mauer trafił na 22-18. Po poprzeczce Spelica szybki atak skończył Zadura i było 23-20. Jedna strata dała gospodarzom pięć bramek więcej, ale w ostatniej sekundzie z koła dystans ten zmniejszył Klimków.

RK Gorenje Velenje - KPR Gwardia Opole 26:22 (12:09) [wideo - cały mecz]

Gorenje: Taletovic, Vujovic - Grobelnik, Haseljic 4, Tajnik 3, Spelic 2, Matanovic 1, Miklavcic 4, Verdinek 3, Kavcic M. 2, Kavcic A. 7, Logar, Stojnic, Banfro, Drobez, Sisko

Gwardia: Malcher, Skrzypczyk - Łangowski 4, Jankowski 1, Morawski, Zadura 3, Mauer 5, Milewski, Kawka 1, Siwak 1, Tarcijonas 1, Zarzycki 2, Lemaniak 2, Klimków 2