Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Wenta: nowym trenerem reprezentacji powinien być Polak


2016-02-01 17:22:03 inf. wlasna

Po finale ME swoimi spostrzeżeniami podzielił się Bogdan Wenta, który na obserwował mecze finałowe w Tauron Arenie w Krakowie. Zdaniem byłego trenera kadry Polski, a obecnie europosła Platformy Obywatelskiej hiszpański zespół nie był sobą tego dnia. Przy okazji rozmawialiśmy o wyborze nowego trenera kadry Polski.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Dla mnie wynik dzisiejszego finału jest niespodzianką. Hiszpanie zagrali, jakby nie byli sobą. Prezentowali nie swój styl, na parkiecie zachowywali się dziwnie. Tak grających utytułowanych zawodników jeszcze nie widziałem. W przeciwieństwie do Niemców, którzy grali, jak natchnieni. Doskonale piłki „ciągnął” ich bramkarz, grali konsekwentnie i w efekcie pokazali „fachowcom”, że w handballu wszystko jest możliwe. Niespodzianka wskazująca drogę, jaką powinno się kroczyć przy zmianie pokoleń - poweiedział handball.pl Bogdan Wenta.


- Czy uważam, że trenerem reprezentacji Polski, powinien być Polak. Oczywiście. Mamy kilku młodych szkoleniowców i ich powinno się brać pod uwagę przy wyborze nowego selekcjonera. Oczywiście, nie wiadomo, czy się sprawdzą, ale jeśli nie da im się szansy, to nigdy nie będziemy tego wiedzieć. Nieuchronnie czeka nas przebudowa zespołu i musimy już dziś myśleć nad tym, co będzie jutro - uważa popularny "Wentyl".

 

- Jeśli zakwalifikujemy się do Igrzysk Olimpijskich, to dzisiejsza reprezentacja może jeszcze tam zagrać, ale w dalszej perspektywie, a w 2023 roku jesteśmy organizatorem Mistrzostw Świata, musimy myśleć o budowie drużyny właśnie na tę imprezę. To może być też bolesne, bo młodzi muszą się uczyć, ale musimy wykorzystać wszystkich, którzy mogą wnieść coś nowego. Zawodników, trenerów…- zakończył Wenta.


Z Krakowa Tadeusz PiątkowskiCopyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.