Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Zwycięstwo poznańskich akademiczek - klątwa odczarowana


2012-11-19 12:41:11 inf. własna

Ponad dwanaście miesięcy musieli czekać kibice AZS AWF Volkswagen Poznań na zwycięstwo swojego zespołu. W końcu udało się! Poznanianki przełamały klątwę porażek i odniosły cenne, wysokie zwycięstwo nad zespołem Sparty Gubin.
 

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


Mecz rozpoczął się lepiej dla zespołu gości, który zdobył pierwsze dwie bramki. Akademiczki szybko jednak doprowadziły do wyrównania, a już po dwudziestu minutach prowadziły 10:5 i można było przypuszczać, że do końca będą kontrolować sytuację na boisku. Pod nieobecność Agnieszki Kwiecień bardzo dobre zawody rozgrywała Anita Kujawa, która w całym spotkaniu rzuciła 9 bramek.

 

Poprawnie spisywała się także obrona poznanianek, która najwyraźniej wyciągnęła wnioski po ostatnim meczu, w którym nie ustrzegła się błędów. Niemal postrach wśród rywalek siała Maja Karasiewicz, która skutecznie uprzykrzała grę Sparty w środkowym pasie boiska. Tymczasem w ekipie gości skutecznością rzutową popisywała się Karolina Drzewiecka, zdobywczyni 10 bramek.

W drugiej części meczu AZS AWF powiększał swoją przewagę wykorzystując grę w obronie oraz błędy przeciwniczek. Kolejne dobre zawody rozgrywały poznańskie bramkarki, które swoimi udanymi interwencjami dodawały skrzydeł zawodniczkom z pola.

 

W 45. minucie przy wyniku 20:10 dla gospodarzy było już niemal pewne, że punkty zostaną w Poznaniu, a na parkiecie mogły pojawić się wszystkie wpisane do protokołu zawodniczki. Ostatecznie AZS AWF Volkswagen Poznań pokonał Spartę Gubin 32:19.

- Mecz był pod naszą kontrolą od początku do końca. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona, dlatego można było wyprowadzić wiele kontrataków, czego właśnie zabrakło w poprzednim spotkaniu. Miałyśmy poza tym mniej przestojów w grze, stąd skuteczność też była na dobrym poziomie. Również zmienniczki pokazały się z dobrej strony, co cieszy w perspektywie kolejnych pojedynków. Ponownie nie zawiedli kibice, którzy tłumnie pojawili się na trybunach, za co im serdecznie jeszcze raz dziękujemy!” - podsumowała sobotni występ fizjoterapeutka AZS AWF Iwona Rura.

Akademiczki czeka teraz wyjazd do Lubina. Kolejny mecz przed własną publicznością rozegrają 8. grudnia o godzinie 19:00. Ich przeciwnikiem będzie zespół KPR Kobierzyce.

AZS AWF Volkswagen Poznań - Sparta Gubin 32:19

AZS: Korniluk, Pawlak, Piskała – Kujawa (9), Matyja (5), Łakomy (4), Siudmak (4), Łyszczyk (4), Szymańska (3), Ayadi (2), Cwojdzińska (1), Zdanowska, Karasiewicz, Duzowska

Sparta: Janecka E. – Drzewiecka (10), Kaniewska (3), Kostka-Kozioł (2), Sibińska (2), Berenc (1), Czubkowska (1), Janecka M., Wosik

źródło: azsawfpoznan.plCopyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.