MŚ 2017: Niemcy zachorowały na Katar Zdjęcia: 11
1/11 nastepne
Niemcy zachorowały na Katar

W Paryżu spotkali się aktualni medaliści dwóch imprez mistrzowskiej rangi. Niemcy - mistrzowie Europy i Katarczycy - aktualni wicemistrzowie świata. Od początku trwała walka bramka za bramkę, a często w rolach głównych występowali bramkarze.

Zarówno Andreas Wolff jak i naturalizowany Katarczyk - Danijel Sarić popisywali się pięknymi paradami, zatrzymując bomby rozgrywających.

Lepiej w mecz weszli Niemcy, którzy po 11-stu minutach prowadzili 6:2. Wydawało się, że z każdą minutą mistrzowie Europy będą powiększać swoją przewagę, ale Katar przeszedł metamorfozę po fazie grupowej, w której nie grał dobrych zawodów.

Niemiecka defensywa nie potrafiła sobie poradzić z szalejącym rozgrywającym Rafaelem Capote'm. Ten ostatni w 29 minucie dorpowadził do remis 9:9, ale bramkę do szatni zdobył jeszcze niemiecki rozgrywający Holger Glandorf.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Niemcy. Grali mądrze i dokładnie. Do pewnej bramki. Znów uzyskali kilka goli przewagi - w 46-ej minucie prowadzili 17:13. Katar jednak się nie poddał i... zdobył cztery gole z rzędu. W 52-ej minucie był 17:17 i mecz praktycznie zaczął się od nowa.

Ostatnie minuty to pojedynek rozgrywających. Glandrof vs Capote. Niemiec zdobył w 56 minucie swoją czwartą bramkę na 20:18 dla Niemiec, które myślały, że jest już po meczu. Za wcześnie.

Od czego jednak Katarczycy mają rosłego Capote'a, który przedzierał się przez środek niemieckiej obrony niczym przez szwajcarski ser. Powód? Zabrakło w niej pochodzącego z Polski wielkiego obrotowego Patricka Wiencka, który w kontrowersyjnych okolicznościach otrzymał za niegroźny faul czerwoną kartkę pod koniec meczu.

Ta wyrwa w niemieckiej obronie była kluczowa dla losów spotkania, bo niesamowity Capote zdobył ze środkowej strefy trzy gole z rzędu, wyprowadzając Katar na prowadzenie 21:20. Niemcy mogli wyrównać, ale w 40 sekund nie potrafili zdobyć gola na remis i doprowadzić do dogrywki. Katar uratował tym samym honor zespołów spoza Europy.

Zobacz wszystkie wyniki 1/8 finału MŚ 2017!