MŚ 2017: Skuteczna pogoń Hiszpanii - dramat Canarinhos Zdjęcia: 6
Skuteczna pogoń Hiszpanii - Dujszebajew pogrążył Canarinhos

Najbardziej wyrównanym spotkaniem pierwszej serii meczów 1/8-ej finału na MŚ 2017 było starcie Brazylii z Hiszpanią. Nasz grupowy rywal grał bez kompleksów z "Hispanos". Do przerwy prowadził nawet 18:16, a dwie ostatnie bramki zdobył niesamowity Pozzer. Brazylijczycy grali świetny handball, a w ich bramce skutecznie bronił Almeida.

Doświadczona Hiszpania opanowała sytuację  w drugiej części spotkania. Duża w tym zasługa syna naszego selekcjonera - Aleksa Dujszebajewa. Leworęczny rozgrywający w 40-ej minucie doprowadził do wyrównania po 20, a chwilę później prowadzenie Hiszpanii dał znany z polskich boisk - obrotowy Julen Aguinagalde.

Brazylia jednak liczyła na sprawienie ogromnej niesopdzianki, a ekipą dowodził nieobliczalny Silva, który w całym meczu zdobył siedem goli. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich minutach, a ojcem zwycięstwa był bez wątpienia wspomniany Dujszebajew junior, który w 55-ej minucie znów dał remis (26:26), a potem razem ze skrzydłowym Valero Riverą juniorem dołożył po bramce. Odpowiedź Brazylijczyka Langaro nie zmieniła już losów meczu.