Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
MŚ 2017: Szwecja zdemolowała Białoruś Zdjęcia: 10
foto: Fot. St. Pillaud
1/10 nastepne
Szwecja zdemolowała Białoruś

Takiego lania na MŚ żaden białoruski kibic piłki ręcznej chyba się nie spodziewał. Białoruś zagrała w meczu ze Szwecją bez pomysłu w obronie na szybki skandynawski handball.

 

Wszystko dobrze wyglądało tylko do szóstej minuty, kiedy był jeszcze remis 4:4. Po następnych pięciu minutach zrobiło się już 10:5 dla Szwedów, którzy zdobywali bramki seriami, a bezradna Białoruś odpowiadała zaledwie jednym trafieniem. Przy takich wydarzeniach na boisku Szwedzi szybko zdobyli przygniatająca przewagę i już do przerwy prowadzili 24:11.

 

Było już praktycznie po meczu, a duża w tym zasługa świetnie broniących w całym spotkaniu szwedzkich bramkarzy, których skuteczność obron oscylowała wokół 50% obron. Dla porównania białoruscy "stróże" bramki nie przekroczyli nawet 20% obron.

 

W przerwie trenerzy białoruscy nie podnieśli mentalnie swojego zespołu. W 37-ej minucie po kolejnej kanonadzie Szwedów było już 30:12 i zanosiło się na sportową kompromitację Białorusi.

 

Szwedzi, pewni zwycięstwa, grali na luzie i nie podkręcali tempa. Spotkanie się wyrównało, ale przypominało już sparing, niż starcie, którego stawką jest ćwierćfinał MŚ. Ostatecznie Szwecja wygrała 41:22, odnosząc najbardziej okazałe zwycięstwo w tej fazie turnieju.

 

Zobacz wszystkie wyniki 1/8 finału MŚ 2017!

podziel się galerią:
MŚ 2017: Szwecja zdemolowała BiałoruśZdjęcia: 10
1/10 nastepne
0
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens