MŚ 2017: rekordowa Francja w ćwierćfinale Zdjęcia: 10
1/10 nastepne
Rekordowa Francja w ćwierćfinale - Islandia bez szans

Nikt w Paryżu nie wyobrażał sobie, że "Trójkolorowi" mogą odpaść z turnieju już na etapie 1/8-ej finału. Dlatego gospodarz turnieju w ostatnim grupowym meczu z Polską oszczędzał największe gwiazdy, które miały wygrać z ekipą z Wysp Gejzerów.

Do przerwy szło to topornie, bo Islandia gra niewygodny handball i prowadziła na początku nawet 3:0. Islandia jest nieustępliwa i walczy do końca, a Francja doprowadziła do remisu dopiero w 16-stej minucie. Do przerwy gospodarze prowadzili zaledwie 14:13.

Decydujący dla meczu był pierwszy kwadrans drugiej połowy, gdzie ekipa trenera Didiera Dinarta zdobyła kilka bramek z rzędu i odskoczyła rywalowi na sześć goli - 24:18 (po bramce Fabregasa).

Islandia pogodzona z faktem walczyła zgodnie ze swoim charakterem do końca, ale naszpikowany gwiazdami francuski zespół nie zwalniał tempa i wygrał 31:25.

Warto podkreślić, że Francuzi oprócz planowego awansu do ćwierćfinału pobili rekord frekwencji na meczu piłki ręcznej. Spotkanie swoich pupili z Islandią obejrzało w Hali Bercy 28 tys. kibiców!