europuchary
IHF Super Globe 2016: Vive w półfinale - Taubate pokonane (wideo)
05.09.2016 13:49 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce awansowali do półfinału IHF Super Globe 2016, który odbywa się w Katarze. Zdobywca EHF Ligi Mistrzów pokonał klubowego mistrza Ameryki Południowej - brazylijskie Taubate. Turnieju w Dausze to nieoficjalne Klubowe Mistrzostwa Świata.

Vive zameldowało się w półfinale IHF Super Globe (Fot. VTK Media Team)

Kielczanie wyszli na mecz z trzema nowymi zawodnikami. Na parkiecie pojawił się Darko Djukić, Filip Ivić i Patryk Walczak. Mimo składu, który jeszcze najzwyczajniej w świecie nie ma prawa się jeszcze rozumieć, gra wyglądała poprawnie. Większej przewagi przez pierwsze kilkanaście minut nie dało się jednak zbudować.

Po dziesięciu minutach gry był remis - 5:5 a chwilę później 9:9. Wtedy właśnie Vive zaczęło więcej bramek zdobywać niż tracić.

- Po pierwszej połowie mieliśmy sześć bramek przewagi i mimo słabszego początku drugiej, kontrolowaliśmy przebieg meczu - mówi skrzydłowy Mateusz Jachlewski.

Początek drugiej połowy meczu był w wykonaniu kielczan najsłabszy. Przez blisko 10 minut nie zdobyli bramki, a w tym czasie przeciwnik mozolnie odrabiał, straty doprowadzając do wyniku 21:20.

Złą passę przerwał Uros Zorman a niedługo potem przewaga zaczęła rosnąć. To był pierwszy pojedynek zespołu w nowym sezonie.

- Potrzebujemy na nowo się poznać na boisku, wejść w meczowy tryb klubowy. Wydaje mi się, że kolejne mecze będą tylko lepsze - dodaje Jachlewski.

Jak się grało nowym zawodnikom? - Dla mnie był to inny poziom. Pierwszy raz grałem z całym zespołem, w takim spotkaniu, na takim poziomie. Dla mnie to coś nowego - mówił z kolei Patryk Walczak.

- Jutrzejszy mecz będzie wymagał stuprocentowej koncentracji - dodaje Walczak.

W bramce z bardzo dobrej strony pokazał się Filip Ivić.

- Był to mój pierwszy mecz w tych barwach i z tego jestem zadowolony - komentował Filip Ivić. - Mam nadzieję na dobry sezon, z siebie dam tyle, ile tylko mogę. W ataku graliśmy poprawnie, w obronie różnie. Jutro czeka nas mecz z PSG Handball, a to już przeciwnik z najwyższej półki. Trzeba będzie się mocno napracować - dodał nowy bramkarz kielczan.

[wideo] Vive vs Taubate - skrót meczu!

VIVE Tauron Kielce - TCC Taubate 33:30 (21:15)

VIVE: Szmal, Ivić 1 - Walczak 3, Reichmann 3, Chrapkowski 2, Aginagalde 1, Bielecki 4, Jachlewski 3, Strlek 2, Lijewski 4, Jurkiewicz 1, Paczkowski, Zorman 2, Djukić 7

Taubate: M.Santos, Nascimento - Soares, Lobato 2, Andre Silva 6, T.Santos 6, Andrade, Barros, Ribeiro, Ceonceicao, Teixeira 7, Oliveira 5, Bomfim 1, Amorim 3, Perrella, Alan Silva

0
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?