Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
BHT Auto Forum Petra Płock drugą siłą w Europie (wideo)
30.05.2017 20:04 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W finałowym turnieju European Beach Handball Tour rozgrywanym we Włoszech płocka drużyna osiągnęła najlepszy wynik w historii męskiej piłki ręcznej plażowej zajmując drugie miejsce. Zawodnicy Petry w finałowym meczu musieli uznać wyższość chorwackiego zespołu Detono Zagrzeb. Najlepszym strzelcem turnieju został lewoskrzydłowy Miłosz Rupp z dorobkiem 74 punktów. 

 

Udany wyjazd płockiej Petry do włoskiej miejscowości Gaeta (Fot. Petra Płock)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Rozgrywki turniejowe miały bardzo emocjonujący przebieg. Petra rozpoczęła zmagania grupowe od porażki z portugalskim OS Gordos 0:2, by później zwyciężyć z obrońca tytułu z Grecji i pokonać Mistrzów z Gran Canarii Ciudad de Malaga 2:0 w obydwu spotkaniach. W decydującym starciu z holenderskim THSV Camelot płocczanom udało się zrealizować plan jakim było zdobycie seta, to pozwoliło uzyskać awans do najlepszej czwórki turnieju mimo porażki 1:2.


W niedzielę odbyły się decydujące spotkania. W półfinale zawodnicy z Płocka trafili na najlepszy zespół drugiej grupy Salgótarjáni z Węgier. W obydwu setach Petra kontrolowała grę i odniosła zwycięstwo 2:0 (15:14, 25:20).

 

W finałowym meczu z Detono Zagrzeb, w którym występowali m.in. reprezentanci Chorwacji (aktualni Mistrzowie Świata), Petra Płock miała swoje szansę w końcówkach setów na pozytywne rozstrzygnięcie, jednak doświadczenie Chorwatów pozwoliło im odnieść zwycięstwo 2:0 (20:23, 16:17).


- Mamy niedosyt po finałowym spotkaniu, bo o porażce zdecydowały praktycznie ostatnie akcję. Kto wie jakby potoczył się drugi set, gdyby na boisku mógł pozostać nasz najlepszy strzelec Miłosz Rupp, który podczas spotkania odniósł kontuzję oraz gdyby sędziowie inaczej zinterpretowali ostatni rzut Jarosława Suskiego (odgwizdano kroki) – komentował zaraz po finałowym spotkaniu bramkarz Adrian Fiodor.
 

- Jesteśmy zadowoleni z tego co udało nam się osiągnąć we Włoszech. Srebrny medal pokazuje, że naszym miejscem jest ścisła europejska czołówka. Co roku dostajemy szansę rozwijać się podczas międzynarodowych turniejów i to na pewno procentuje. W pierwszych finałach EBT zajęliśmy 8 miejsce, rok temu poprawiliśmy swój wynik i byliśmy piątą drużyna, teraz drugie miejsce potwierdza, że jesteśmy coraz mocniejsi – podsumowuje poczynania BHT Auto Forum Petry prezes klubu Artur Niesłuchowski.


Zawodnicy z Płocka wrócą do domów w poniedziałek 29 maja, a już w czwartek udadzą się do Mielna, gdzie czeka ich kolejny turniej w ramach PGNiG Summer Superligi oraz zgrupowanie reprezentacji Polski.


Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka. 

Srebrni medaliści finałowego turnieju EBT: 
1. Fiodor Adrian
2. Koper Filip
3. Koper Konrad
4. Kwiatkowski Michał
5. Miedziński Marcin
6. Niedzielak Łukasz
7. Niesłuchowski Artur
8. Orędowicz Patryk
9. Rupp Miłosz
10. Suski Jarosław
11. Wojdak Bartosz
12. Wiśniewski Tomasz

 

[wideo] EHF TV: najładniejsze bramki turnieju w Gaeta

 

 

 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens