Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
BHT Auto Forum Petra Płock zagra w finale EBT
25.05.2017 20:46 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Po wygranym pierwszym turnieju PGNiG Summer Superligi Płoccy zawodnicy już 26 maja wezmą udział w kolejnym turnieju i w  jednej z najważniejszych imprez w piłce ręcznej plażowej. Petra zagra z najlepszymi drużynami w Europie w finałowym turnieju European Beach Handball Tour (EBT).
 

Petra zaczęła sezon od wygranej w turnieju PGNiG Summer Superligi we Wrocławiu (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W tym roku zmagania zostaną rozegrane we włoskim mieście Gaeta.  Zespół z Płocka rywalizować będzie z dziesiątką drużyn ze Starego Kontynentu, które zdobyły w zeszłorocznych turniejach eliminacyjnych (m.in. turniej w Płocku) największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej.
 

W finałach EBT ekipy zostały podzielone na dwie grupy. Petra trafiła do grupy A, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć z drużynami z Grecji, Hiszpanii, Holandii i Portugalii. Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze ekipy.
 

– Zdecydowanym faworytem w naszej grupie są Grecy, których skład uzupełniają czołowi zawodnicy z Brazylii. Są obrońcami tytułu i rywalizacja właśnie z tym zespołem będzie stanowić dla nas największe wyzwanie. Jednak o awansie do najlepszej czwórki zdecydują przede wszystkim spotkania z Hiszpanami (zwycięzcy Champions Cup na Granc Canarii) oraz Portugalczykami. Jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów, co potwierdził ostatni turniej we Wrocławiu – ocenia rywali i formę najlepszy zawodnik PGNiG Summer Superigi we Wrocławiu Filip Koper.


W składzie Petry wystąpi dwunastu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Do zwycięskiego zespołu z Wrocławia, dołączy czołowy strzelec Petry Marcin Miedziński, który ostatnio zmagał się z kontuzją.

Petra do Włoch uda się w środę 24 maja, a w piątek czeka ich początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek BHT Auto Forum Petra Płock rozegra aż trzy spotkania, zaczynając od 9 rano i rywalizacji z Os Gordos (Portugalia), następnie o 13:00 z GAS Kilkis Akropolis (Grecja) a dzień zakończą meczem z Hiszpanami o 17:00. Zmagania grupowe zakończy sobotni mecz o 15:00 z TSHV Camelot (Holandia). Na niedzielę zaplanowana są spotkania decydujące o ostatecznych miejscach. 

Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka. 

 

Skład BHT Auto Forum Petry Płock zgłoszonych do rozgrywek:


1.    Fiodor Adrian
2.    Koper Filip
3.    Koper Konrad
4.    Kwiatkowski Michał
5.    Miedziński Marcin
6.    Niedzielak Łukasz
7.    Niesłuchowski Artur
8.    Orędowicz Patryk
9.    Rupp Miłosz
10.    Suski Jarosław
11.    Wojdak Bartosz
12.    Wiśniewski Tomasz

 

Terminarz rozgrywek BHT Petry:

 

Piątek 26.05

09:00 - boisko 2. - BHT Auto Forum Petra Płock – Os Gordos/Labminho - Clube Naval de Leça (POR)

13:00 - boisko 1. - BHT Auto Forum Petra Płock – G.A.S. Kilkis Akropolis (GRE)

17:00 – boisko 2. – BHT Auto Forum Petra Płock - CBMP Ciudad de Málaga (HIS)

 

Sobota 27.05

15:00 – boisko 2. – BHT Auto Forum Petra Płock – TSHV Camelot


Niedziela 28.05

Mecze o miejsca

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens