Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
Beach handball Płock 2016: zwycięstwo Petry i Westsite (wideo)
28.06.2016 09:31 Źródło: inf. własna/ZPRP/Petra/Reflex
komentarzy 0

W miniony weekend w Płocki został rozegrany drugi turniej zaliczany do beach handballowych Mistrzostw Polski 2016. Do rywalizacji stanęły aż dwadzieścia cztery zespoły. Najwięcej powodów miały BHT Petra Płock, Westsite Amsterdam. Duże powody do zadowolenia mają też Byczki Kowalewo Pomorskie, którwe wypadły najlepiej z polskich żeńskich ekip.
 

Poznanianki zajęły miejsce poza podium, ale w klasyfikacji MP wróciły do gry (Fot. P.Jakubowski)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Bardzo mocno obsadzony był turniej żeński, w którym wystartowało aż 14 drużyn, podzielonych na siedmio-zespołowe grupy A i B. W grupie A najlepiej radziły sobie Byczki, choć przegrały jeden mecz z nieobliczalną jak się okazuje ekipą Red Hot Czili Buk. W grupie B komplet zwycięstw zanotowała występująca gościnnie Norwegia, a najlepsza z polskich ekip - drużyna Reflex Poznań była druga.

W półfinałach Byczki ograły Reflex 2:0, a Westsite Amsterdam pokonał Norwegię 2:1. Finał dla ekipy z Holandii, która wygrała 2:0 z Byczkami.

 

- Jesteśmy bardzo zadowolone zarówno z wyniku, jak i z organizacji turnieju w Płocku - mówiła Tara van der Post, zawodniczka zwycięskiego Westsite. - Spędziłyśmy tu naprawdę dobry czas i już teraz mamy nadzieję, że za rok uda nam się ponownie zagrać w Płocku.

 

Drużyna z Kowalewa Pomorskiego nie była tym faktem mocno załamana, bo znów dopisała sobie komplet punktów do klasyfikacji MP. W małym finale Norwegia wygrała 2:0 z Reflexem AZS AWF Volkswagen Poznań.

Dla poznanianek to najlepszy występ w tym roku, a dodatkowo najlepszą prawoskrzydłową imprezy wybrano zawodniczkę AZS AWF - Karolinę Pakosz.


- Atmosfera turnieju w Płocku od zawsze nam sprzyjała, tak było również tym razem. Był to drugi z trzech turniejów tegorocznych MP, więc wiedziałyśmy, że każdy mecz jest na wagę złota. Przez dwa dni rozegrałyśmy aż 8 spotkań, co kosztowało nas sporo zdrowia. W fazie grupowej przegrałyśmy tylko dwa mecze i uważam, że to świetny wynik, ponieważ mierzyłyśmy się z bardzo dobrymi ekipami.

 

Jestem bardzo dumna ze swojej drużyny, bo pokazała w Płocku charakter i waleczność! Wśród nas jest kilka zawodniczek, dla których to dopiero pierwszy sezon zmagań na piasku, a mimo to stanowią o sile naszego zespołu. Ostatecznie turniej zakończyłyśmy na 4. miejscu, a w klasyfikacji MP na 2. Czekamy teraz niecierpliwie na turniej w Gdańsku, gdzie rozstrzygnie się, kto stanie w tym roku na podium Mistrzostw Polski - powiedziała handball.pl Karolina Pakosz.


Beach handball Płock 2016 - końcowa kolejność turnieju kobiet:


I. Westsite Amsterdam
II. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
III. Norwegia
IV. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań
V. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
VI. Red Hot Czili Buk   
VII. Warszawa Skład
VIII. Holandia U16
IX. Holandia U18
X. ROKiS Radzymin
XI. TSHV Camelot
XII. KS AP Poznań
XIII. Polska U16
XIV.Jutrzenka Płock

 

Nagrody indywidualne w kategorii kobiet:
MVP – Katinka Haltvik - Norwegia
Kołowa – Rianne Mol  - Westsite Amesterdam
Lewe Skrzydło – Jasmina Schouten  - Westsite Amsterdam
Wlotek –  Bilenia Tetiana – BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
Prawe Skrzydło – Karolina Pakosz  - Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań
Obrończyni – Aleksandra Tomczyk   - BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
Bramkarka - Regina Gulbrandsen – Norwegia
 
W turnieju mężczyzn wystąpiło dziesięć zespołów podzielonych na pięcio-zespołe grupy A i B. W grupie A dzieliła i rządziła BHT Petra Płock, która zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw. Podobnie było w grupie B, którą zdominował zespół GRU Juko Piotrków Trybunalski.
 

W półfinałach Petra ograła 2:1 Fundację Akademii sportu 2:1, a Juko wygrało z Orłami Olsztyn 2:0.

 

 

Rywalizacja o pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn rozstrzygnęła się dopiero po shoot-outach (2:1), w których lepsi okazali się zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock.

 

- Wraz z chłopakami z Piotrkowa stworzyliśmy naprawdę wspaniałe widowisko – mówił po meczu Artur Fiodor, najlepszy bramkarz turnieju.

 

- Takie spotkania są świetną promocją piłki ręcznej plażowej i uważam, że każdy, kto widział ten pojedynek się ze mną zgodzi. 

 

Nie doszło natomiast do meczu o 3. miejsce, który walkowerem oddały Orły Olsztyn. Na podium bez walki wskoczyłtym samym zespół z Gdańska.
 

Beach handball Płock 2016 - końcowa kolejność turnieju mężczyzn:
 

I. BHT Auto Forum Petra Płock
II. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
III. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
IV. BHT Orły Olsztyn
V.  Norwegia
VI. TSHV Camelot
VII. Auto Forum Petra Płock ‘97
VIII. Polska U16
IX. Vołyn Ukraina
X. BHT Damy Radę Inowrocław


Nagrody indywidualne w kategorii mężczyzn:


MVP – Mateusz Orłowski - BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
Kołowy – Marcin Miedziński – BHT Auto Forum Petra Płock
Lewe Skrzydło – Konrad Szczukocki - BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
Wlotek – Sebastian Trojanowicz - Fundacja Akademia Sportu
Prawe Skrzydło – Emil Nedregard – Norwegia
Obrońca – Łukasz Niedzielak – BHT Auto Forum Petra Płock
Bramkarz – Adrian Fiodor – BHT Auto Forum Petra Płock
 

Po dwóch turniejach zaliczanych do klasyfikacji Mistrzostw Polski 2016 zdecydowanymi liderami są BHT Petra Płock i Byczki Kowalewo Pomorskie.
 

Klasyfikacja beach handballowych MP 2016 kobiet po drugim turnieju:

I m BHT Byczki Kowalewo Pomorskie 14 pkt. MP
II m BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski 10 pkt. MP
III m Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań 9 pkt. MP
III m Warszawa Skład  9 pkt. MP
V m Red Hot Czili Buk 8 pkt. MP
VI m ROKiS Radzymin 3 pkt. MP
VI m KS AP Poznań 3 pkt MP

Klasyfikacja beach handballowych MP 2016 mężczyzn po drugim turnieju:
 

I. BHT Auto Forum Petra Płock 12 pkt. MP
II. Fundacja Akademia Sportu 9 pkt. MP
II. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski  9 pkt. MP
IV. BHT Auto Forum Petra Płock ’97 5 pkt. MP
V. BHT Orły Olsztyn 4 pkt. MP
VI. BHT Damy Radę Inowrocław 3 pkt. MP

 

Organizatorzy turnieju mogą być zadowoleni z wydarzenia i opinii, jakie krążą wśród drużyn, które uczestniczyły w zawodach.

 

- Naprawdę był to świetnie zorganizowany turniej, odpowiadający europejskim standardom - mówiła po zakończeniu zawodów manager reprezentacji Holandii U16 i U16, Liduine Ebbers. Wtórował jej Kjetil Lundeberg, trener norweskiej drużyny narodowej mężczyzn. - Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tu być. Świetny turniej, mam nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku!


- Jesteśmy zadowoleni, że w tym roku towarzyszyło nam tyle drużyn zagranicznych. Jest to swego rodzaju nagroda dla nas, bo widzimy, że nasz turniej jest już znany w Europie i zainteresowanie nim jest naprawdę duże - mówi Jakub Malinowski, organizator Beach Handball Płock.

 

- Chciałbym podziękować wszystkim drużynom za stworzenie wspaniałego widowiska oraz naszym partnerom i sponsorom za umożliwienie organizacji turnieju – gospodarzowi, czyli Miastu Płock, sponsorom generalnym: firmie Auto Forum i firmie Solumus oraz pozostałym sponsorom: PKN Orlen S.A, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Petrotelowi, firmie Kic-Pak Producent Folii oraz PG Sport.

 

Warto zaznaczyć, że weekendowy turniej poprzedził camp dla młodych adeptów piłki ręcznej, podczas którego ponownie zawodnicy Petry Płock pokazywali najmłodszym na czym polega plażówka. Zwieńczeniem campu był turniej dla drużyn młodzieżowych oraz mecze pokazowe pomiędzy reprezentacjami Polski i Norwegii. Polskie kadry nie były jednak zbyt gościnne – w kategorii mężczyzn Polacy odnieśli gładkie zwycięstwo 2:0; panie natomiast wygrały po shoot-outach 2:1.

 

[wideo] Petra Płock TV: zobacz mecze z soboty!

 

 

[wideo] Petra Płock TV: zobacz mecze z niedzieli!

 

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens