Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
Czas na MMP w piłce plażowej - "to już znana marka"
18.05.2016 18:38 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W dniach 20-22 maja po raz piąty na Plaży Kąpieliska „Dąbie”, zostaną rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Hurtostal 2 CUP.  W tegorocznych rozgrywkach weźmie udział 50 drużyn z najważniejszych ośrodków beachhandballu w Polsce. Imprezę medialnie wspiera wortal handball.pl.

 

Fragment oficjalnego plakatu MMP 2016 w Szczecinie (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Podczas trzydniowych zmagań zostanie rozegranych 145 spotkań, które wyłonią Mistrzów Polski w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora.


Wzrost popularności piłki ręcznej plażowej na Świecie spowodowała, że ta dyscyplina została włączona do programu  Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.


Także w Polsce zauważamy ogromny rozwój plażowej odmiany piłki ręcznej. Cieszy fakt, że seniorskie zespoły uczestniczące w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski seniorów oraz europejskich Beach Handbal Tour (Auto Forum Petra Płock, Damy Radę Inowrocław - wielokrotny Mistrz Polski), tworzą grupy młodzieżowe, które specjalizują się w grze na piasku.


- Jest to przedsięwzięcie, którego idea powstała w Szczecinie i dotychczas od ośmiu lat jest realizowana w naszym mieście, choć coraz więcej chętnych z innych miast zgłasza do Związku Piłki Ręcznej w Polsce swoja gotowość do przejęcia Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Szczęśliwie dla Szczecina ZPRP docenia nasze wspólne działania na rzecz promocji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży i Mistrzostwa już po raz kolejny pozostają szczecińską imprezą. Ten turniej to już znana marka - mówi handball.pl Damian Jurkiewicz, który organizuje turniej.


Podczas rozgrywanej w Szczecinie imprezy zostaną wyłonione Młodzieżowe Kadry Narodowe w Piłce Ręcznej Plażowej.


Tegoroczne Mistrzostwa otrzymały patronat Ministerstwa  Sportu i Turystyki. Tradycyjnie swój Patronat zaoferował również Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek.

Jak co roku do Szczecina przyjadą zespoły z najważniejszych ośrodków beachhandballu w Polsce: Sparta Gubin, Pawonków, Handball 28 Wrocław, Drawsko, Drawno, Gwardia Koszalin, Gorzów WLKP., MUKS Mysłowice, Zielona Góra, BHT Auto Forum Płock, Damy Radę Inowrocław, Kowalewo Pomorskie, Sambor Tczew, Poznań, Kalisz Pomorski, Lubicz i Środa Śląska.


Zapraszamy do odwiedzenia dąbskiej plaży. Wstęp wolny. 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens