plzowka_927_250
I Love Handball - Belka duza 2
plażówka
A A A
Czas na finały EBT - serce beach handballu bije w Starych Jabłonkach
30.05.2018 07:53 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Już 31 maja w Starych Jabłonkach rozpoczną się finały Klubowych Mistrzostw Europy – EBT Finals 2018. W imprezie udział wezmą dwadzieścia cztery (12 żeńskich i 12 męskich) najlepsze klubowe drużyny Europy. Wśród nich znajdują się zwycięzcy ubiegłorocznych finałów we włoskiej miejscowości Gaeta czyli drużyny – Detono Zagreb z Chorwacji (mężczyźni) i Club Balonmano Playa Algeciras z Hiszpanii (kobiety). W Starych Jabłonkach zagrają także cztery polskie ekipy – BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Piotrków Trybunalski w turnieju mężczyzn oraz Red Hot Czili Buk i Team Poland w turnieju kobiet.
 

Fragment plakatu awizującego finały EBT w Starych Jabłonkach (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Do Starych Jabłonek zawitała już delegacja Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, która oceniła stan przygotowań do turnieju. Zarówno EHF jak i przybywające do plażowej stolicy Warmii i Mazur drużyny chwalą obiekt będąc pod wielkim wrażeniem głównego boiska z trybunami mogącymi pomieścić ponad 2000 widzów. Swoje kursy rozpoczęli również sędziowie, delegaci oraz trenerzy, którzy zaznajamiają się z częścią teoretyczną i praktyczną kursu, a od czwartku będą mieli okazję czynnie uczestniczyć w rozgrywkach.

Odbyła się także, ostatnia przed rozpoczęciem turnieju, konferencja prasowa, na której organizatorzy oraz przedstawiciele polskich drużyn podkreślali wspaniałą lokalizację imprezy oraz wyrażali nadzieję, że licznie przybyli do starych Jabłonek kibice wezmą udział w tym wspólnym święcie piłki ręcznej plażowej.

harmonogram-turniejuZawody finałowe rozpoczną się we czwartek o godz. 9:00. Już pierwszy mecz na boisku głównym dostarczy nam wielu emocji, zobaczymy bowiem Team Poland, drużynę złożoną z reprezentantek Polski, która zmierzy się z obrończyniami tytułu, Club Balonmano Playa Algeciras. Dla podopiecznych Marka Karpińskiego turniej ten jest jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się pod koniec lipca w rosyjskim Kazaniu.

Druga z polskich drużyn w turnieju kobiet, KS Red Hot Czili Buk, rozpocznie swój udział na boisku nr 2 o godz. 10:00 meczem przeciwko szwajcarskiej drużynie Beachqueens. W turnieju mężczyzn obie polskie drużyny zagrają swoje pierwsze mecze o godz. 12:00 – BHT Auto Forum Petra Plock zmierzy się na boisku nr 1 z węgierską drużyną Salgótarjáni Strandépítok BHC, a zwycięzcy inauguracyjnego turnieju PGNiG Summer Superligi w Poznaniu, drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski rozpocznie rywalizację przeciwko chorwackiej drużynie Chemo Profili Zagreb. Ten mecz odbędzie się na boisku nr 2.

Finały EBT to jednak nie tylko rywalizacja najlepszych drużyn klubowych starego kontynentu. We czwartek i piątek zapraszamy najmłodszych kibiców do świętowania Sportowego Dnia Dziecka. Wśród licznych konkursów i atrakcji znajdzie się dmuchane miasteczko, malowanie twarzy czy turniej mega darta.

 

Będzie można również spróbować swoich sił na piasku grając w piłkę ręczną plażową niczym profesjonalni zawodnicy. Turniejowi towarzyszyć będą również koncerty na specjalnie postawionej nad jeziorem Szeląg Mały estradzie. Do wspólnego gotowania zaprosi także wszystkich kibiców Karol Okrasa. 

 

EBT Finals 2018 - skład turnieju męskiego:

Detono Zagreb (CRO)    
Chemo Profili Zagreb (CRO)
Pinturas Andalucia (ESP)    
TSHV Camelot (NED)
Salgótarjáni Strandépítök BHC (HUN)
Nordlichter Beachhandball (GER)
BHC 2areg (SRB)
BHT Auto Forum Petra Płock (POL)
V. Gaw     (POR)
Zagrzeb Beach Hrvatska (CRO)
SC Ekaterinodar (RUS)
BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski (POL)

EBT Finals 2018 - skład turnieju żeńskiego:

BM PLAYA ALGECIRAS (ESP)
Westsite Amsterdam (NED)
Grupo Ilopis BM Playa Sevilla (ESP)
Multichem-Szentendrei (HUN)
Detono Zagrzeb (CRO)
Red Hot Czili Buk (POL)
Beachqueens (SUI)
CAIPIranhas (GER)
OVB Beach Girls (HUN)
Be one / teclur (POR)
SPORT CLUB Senec-Cannabis Energy Drink (SVK)
Polska (POL)
 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
TAGI: beach handball  ebt  
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens