plażówka
A A A
Mistrzowie beach handballu w Dąbiu - 100 meczów w trzy dni!
11.06.2019 19:14 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W dniach 7 - 9 czerwca 2019r. odbyły się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie Dąbiu. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Dąbie oraz Hurtostal 2.
 

Szczecińskie Dąbie gościło młodych adeptów w beach handballu (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W zawodach wystartowały 47 drużyny, rozegrano ponad 100 meczów w dwóch męskich kategoriach: młodzik i junior młodszy oraz dwóch żeńskich kategoriach: młodziczka i juniorka młodsza. Wszystko odbywało się na 3 specjalnie przygotowanych boiskach, o wymiarach 27 na 12m. Na te trzy dni plaża przy Kąpielisku Dąbie zamieniła się w arenę rywalizacji młodych graczy szczypiorniaka w duchu "fair play".

 

Podkreślić należy, że odmiana gry w piłkę ręczną na piasku odznacza się osobnymi regułami. Mecz trwa dwa sety po 10 min., na boisku może przebywać z jednej drużyny 3 zawodników i bramkarz, który zmienia się z tzw. wlotkiem. Zawodnicy grają bez butów a piłka jest gumowa i nieco lżejsza od tej halowej. Nie ma kozłów, po wykonaniu kroków zawodnik dotyka wówczas piasku, w przeciwnym wypadku traci piłkę. Rzuty za 1 pkt, to te z wyskoku i z akcji z podłoża.

 

Możliwe są jednak do zdobycia 2 pkt.  przez "wrzutkę" (rzut z powietrza i rzut bramkarza na bramkę przeciwnika), "wlotka" (rzut osoby w innej koszulce zmieniający bramkarza) i "kręcioła"(obrót 360 stopni). Gdy mecz kończy się remisem w setach o zdobyciu punktów decydują "Shot outy". Kiedy set kończy się remisem o zdobyciu punktów decydują rzuty karne.


Nie brakowało wielkich emocji, spektakularnych akcji, głośnych okrzyków, pięknych bloków, lotów i strzałów na bramkę. Cieszymy się, że ta odmiana gry zyskuje coraz większą widownię. Turniej zorganizowano po raz dwunasty.
Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć na stronie Mistrzostw https://www.facebook.com/MMPSzczecin/

Miejsca medalowe:


Kategoria MŁODZICZKA
I Gimnazjum Nr 11 Szczecin
II BHT Pyrki Poznań I
III KS SMS CKS Szczecin II (SP 23)

Kategoria:  MŁODZIK
I UMKS Dąbie
II MUKS Siódemka Mysłowice
III SAS Gdańsk

Kategoria: JUNIORKA MŁODSZA
I Sambor Tczew I
II MKS Ochota Warszawa
III UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

Kategoria JUNIOR MŁODSZY
I MKS Mazur Sierpc
II MKS Kusy Szczecin
III MKS Grudziądz

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens