Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
PGNiG Summer Superliga wraca nad Bałtyk - silny turniej w Mielnie
20.06.2018 10:15 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Jeszcze nie opadły emocje po zmaganiach w Inowrocławiu, a walka o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej przenosi się w kolejne miejsce. W dniach 22-24 czerwca w Mielnie wystartuje 16 drużyn, w tym czołowe polskie ekipy, młodzieżowe kadry Polski i kobieca reprezentacja Norwegii.
 

Kolejny turniej z cyklu MP w beach handballu zostanie rozegrany na plaży w Mielnie (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Zainteresowanie trzecim w tym sezonie turniejem PGNiG Summer Superligi było na tyle duże, że organizatorzy dopuścili do udziału aż 9 żeńskich i 7 męskich zespołów. W zawodach kobiet prawdziwą gratką będzie udział aktualnych mistrzyń Starego Kontynentu - Norweżek - i młodzieżowej reprezentacji Polski, dla której będzie to ostatni sprawdzian przed europejskim czempionatem do lat 18.

Po krótkiej przerwie do udziału w rozgrywkach wracają Pyrki Poznań i Byczki Kowalewo Pomorskie, które będą musiały wspiąć się na wyżyny możliwości, by pokrzyżować szyki nie tylko obrończyniom tytułu z Piotrkowa, ale również ROKiS-owi Radzymin czy Varsovii, które bardzo dobrze zaprezentowały się w Inowrocławiu.

W turnieju mężczyzn trzeci pojedynek o dominację w Polsce stoczą Petra Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski.  Warto również odnotować debiut w tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi MKS-u Grudziądz i Juranda Ciechanów, które razem z 5 innymi zespołami będą robić wszystko, by przerwać piotrkowsko-płocką hegemonię - w tym gronie nie zabraknie także młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy podobnie jak ich koleżanki wystąpią na przełomie czerwca i lipca w mistrzostwach Europy w Czarnogórze.   

To jednak nie koniec atrakcji, bowiem kibice będą mieli możliwość oglądania aż dwóch towarzyskich meczów, jakie rozegrają między sobą Norweżki i reprezentacja Polski kobiet - będzie to pierwsze starcie obu drużyn od czasu ubiegłorocznego finału mistrzostw Europy.

Zawody, rozgrywane na głównej plaży w Mielnie, poprzedzi camp dla najmłodszych miłośników beach handballa, który rozpocznie się w piątek o 12. Tego samego dnia, od godziny 14 będzie można obserwować zmagania drużyn młodzieżowych. Rozpoczęcie głównego turnieju PGNiG Summer Superligi nastąpi w sobotę o  godzinie 9.30 - wstęp na wszystkie mecze jest wolny.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Żywiec Zdrój, Red Bull, Ziaja, Lech, Dajar, Firmus, Dune Resort, Destination Mielno, Gmina Mielno oraz Miasto Płock. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer i Kempa. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Fundacją Modern Sport.

Kobiety:


1. Reprezentacja Norwegii
2. Młodzieżowa reprezentacja Polski
3. BHT SPR ROKiS Radzymin
4. UKS Varsovia Warszawa
5. BHT GRU Piotrków Trybunalski
6. Pyrki Poznań
7. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
8. Imperium FutureNet Katowice
9. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie


Mężczyźni:
1. Młodzieżowa reprezentacja Polski
2. BHT Auto Forum Petra Płock
3. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie
4. BHT MKS Grudziądz
5. SPRP Damy Radę Inowrocław
6. BHT SCKS Jurand Ciechanów
7. BHT GRU Piotrków Trybunalski

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens