MHA - belka nowa
plażówka
A A A
Polska gospodarzem ME 2019 w piłce ręcznej plażowej (wideo)
19.06.2018 10:17 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn 2019 w piłce ręcznej plażowej! Turniej odbędzie się w dniach 2-7 lipca w Starych Jabłonkach, a poprzedzą go (w dniach 27-30 czerwca) ME juniorek i juniorów do lat 17.
 

Przyszłoroczne ME znów odbędą się w Polsce (Fot. EHF TV / YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Decyzja o przyznaniu Polsce prawa do organizacji EHF EURO 2019 w "plażówce" zapadła na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Glasgow. Rekomendowała ją Komisja ds. piłki ręcznej plażowej EHF.

Niedawno zakończone w Starych Jabłonkach Finały Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej zostały ocenione przez przedstawicieli EHF oraz wszystkich uczestników jako najlepiej zorganizowany turniej w historii dyscypliny.

 

Bardzo wysoka ocena organizacji turnieju w Polsce skłoniła Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Hotel Anders Stare Jabłonki do wystąpienia o prawo do organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.

 

Komisja Piłki Ręcznej Plażowej EHF rekomendowała wybór Starych Jabłonek, a Komitet Wykonawczy powierzył Polsce organizację tej najważniejszej europejskiej imprezy w piłce ręcznej plażowej.

 

[wideo] EHF TV: Beach handball? Jakie to proste!

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens