Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
Rusza PGNiG Summer Superliga - "tworzymy nowy cykl turniejów"
16.05.2017 09:12 Źródło: inf. własna/PGNiG
komentarzy 0

Po utworzeniu ligi zawodowej i wprowadzeniu nowej jakości w halowej odmianie szczypiorniaka, strategiczny sponsor piłki ręcznej PGNiG S.A postanowił zaangażować się w rozwój bardzo interesującej, a zarazem perspektywicznej dyscypliny sportowej - piłki ręcznej plażowej.

 

PGNiG Summer Superliga to nowy projekt w polskich beach handballu (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


 
- Naszym celem jest strategiczny rozwój polskiej piłki ręcznej, w tym jej plażowej odmiany. Tworzymy nowy cykl turniejów, aby wypełnić przerwę w halowych rozgrywkach i być z kibicami szczypiorniaka przez cały rok - mówi Jakub Świsłowski, kierownik w Departamencie Marketingu PGNIG S.A.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest strategicznym partnerem piłki ręcznej w Polsce od 2010 roku. Wspiera reprezentację Polski, a także jest sponsorem tytularnym rozgrywek ligowych oraz Pucharu Polski.

W tym roku spółka zaangażuje się również w rozwój piłki ręcznej plażowej. Wszystko to za sprawą cyklu turniejów Eliminacji Mistrzów Polski: PGNiG Summer Superliga, które zostaną zorganizowane we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacją Modern Sport.

Naszym celem jest strategiczny rozwój polskiej piłki ręcznej, w tym jej plażowej odmiany.
Jakub Świsłowski, Departament Marketingu PGNiG
- Piłka ręczna plażowa to jeden z najbardziej widowiskowych i dynamicznych sportów plażowych. Ten rok jest kluczowy dla rozwoju całej dyscypliny, gdyż nasze narodowe reprezentację wystąpią w Mistrzostwach Europy oraz w turnieju World Games, który odbędzie się w lipcu we Wrocławiu. Wsparcie udzielone przez PGNiG pozwoli podnieść poziom turniejów i wierzymy, że przyczyni się również do kolejnych sukcesów osiąganych przez nasze kluby i reprezentacje - mówi Marek Góralczyk Przewodniczący Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP.

W turniejach PGNiG Summer Superligi wystąpić będą mogły zarówno profesjonalne kluby zrzeszone w ZPRP jak i amatorskie zespoły, które będą miały szanse zadebiutować w rozgrywkach na piasku.

W każdym wydarzeniu zostanie wyłoniona najlepsza drużyna męska oraz żeńska. Organizatorzy przewidzieli, że PGNiG Summer Superliga zagości w różnych miejscach Polski:

19 – 21 maja we Wrocławiu
2 – 4 czerwca w Mielnie
9 – 11 czerwca w Starych Jabłonkach
30 czerwca – 2 lipca w Płocku
14 – 16 lipca w Warszawie

- Nasz cykl nie jest jeszcze zamknięty, pracujemy nad kolejnymi lokalizacjami, chcemy dotrzeć i pokazać dyscyplinę w różnych częściach Polski, aby zachęcić do uprawiania piłki ręcznej plażowej jak najwięcej osób. Współpraca z PGNiG oraz pozostałymi partnerami umożliwi nam pokazanie jak widowiskową dyscypliną jest beach handball – mówi organizator cyklu i prezes Fundacji Modern Sport Jakub Malinowski

Wraz z wprowadzeniem cyklu turniejów debiutuje także nowa identyfikacja wizualna cyklu.  Dzięki adaptacji logotypu PGNIG Superligi do warunków "plażówki", powstał letni, słoneczny logotyp.

W jego centralnej części znajduję się okrąg symbolizujący 4 splecione dłonie zawodników piłki ręcznej plażowej.

- Cieszymy się, że jako PGNiG Superliga wesprzemy rozwój perspektywicznej dyscypliny sportu, jaką jest piłka ręczna plażowa. Postaramy się, żeby nasza współpraca nie ograniczyła się do wspólnego sponsora i analogicznych logotypów. Już dziś w przerwie między sezonami, wielu zawodników Ligi Zawodowej można zobaczyć na piasku. Chcemy, aby w przyszłości było ich jeszcze więcej, a piłka ręczna cieszyła kibiców także w sezonie letnim, w innym wakacyjnym wydaniu, która dzięki zmodyfikowanym zasadom pozwala na bardzo widowiskową grę - kończy Justyna Woja, dyrektor Komunikacji PGNiG Superligi.

 

Uwaga! Kliknij w nowe logo PGNiG Summer Superligi!

 


Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens