Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
Sukces BHT Piotrkowianina na Węgrzech - pierwsze podium w sezonie!
27.05.2015 07:43 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski wywalczył brązowy medal w finale Klubowych Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej w węgierskim Budaors. Finały EBT (European Beach Handball Tour) okazały się nie tylko potwierdzeniem świetnej formy piotrkowskiej drużyny z zeszłego sezonu, ale dały też przedsmak tego, co zawodniczki zaprezentują na piasku podczas tegorocznych Mistrzostw Polski.
 

Piłkarki ręczne BHT Piotrkowianina odbierają nagrodę za 3. miejsce w Budaors (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Piłkarki Piotrkowianina zaczęły turniej od przegranej po shoot-outach 2:1 (9:12, 15:12, 10:12)  z Chorwacką drużyną Detono Zagreb. Jednakże w pozostałych spotkaniach nie pozostawiły rywalką złudzeń wygrywając kolejno z: Holenderskim Westsite 2:0 (9:3,12:11) Szwajcarską drużyną Beachqueens 2:0 (9:4, 12:11) oraz obrończyniami tytułu OVB Beach Girls 2:1 (11:10, 8:7, 7:6).

Rezultaty te pozwoliły na  wyjście z grupy z drugiego miejsca, które prowadziło bezpośrednio do półfinału. Polska drużyna musiała uznać w nim wyższość przeciwniczek z zespołu Agenta Girls przegrywając 0:2 (8:13 i 14:21).

W meczu o trzecie miejsce Polkom przyszło zagrać ponownie z chorwackim Detono Zagreb. Spotkanie dostarczyło bardzo wielu emocji zarówno zawodniczkom, jak i kibicom. Ze względu na ogromne doświadczenie, faworytkami tego spotkania były Chorwatki, dlatego zawodniczki z Polski miały przed sobą bardzo trudne zadanie.

Wyciągnięte wnioski z pierwszego meczu oraz bezcenne uwagi trenera Jarosława Knopika, realizacja założeń taktycznych, efektywność gry ofensywnej oraz solidna obrona doprowadziły do wygranej w dwóch setach (11:10, 14:13)

Jesteśmy z siebie dumne, walczyłyśmy o każdy centymetr boiska i zrealizowałyśmy założenia trenera
Anita Kujawa, BHT Piotrkowianin
- Jesteśmy z siebie dumne, walczyłyśmy o każdy centymetr boiska i zrealizowałyśmy założenia trenera - powiedziała handball.pl Anita Kujawa.

- Bez jego cennych rad na pewno dałybyśmy się ponieść emocjom. W chwilach dużego napięcia,  zmęczenia i stresu na boisku mamy kogoś,  kto okiełzna ten nasz „jarmark” - dodaje z uśmiechem piotrkowska zawodniczka, grająca na pozycji wlotka.


Ponadto ogromne wyróżnienie otrzymała Martyna Matysek, która doceniona przez organizatorów została wybrana do drużyny gwiazd turnieju jako najlepiej broniąca zawodniczka.


- Zdobycie brązowego medalu na Klubowych Mistrzostwach Europy to dla nas ogromny sukces. Bardzo ciężko na to zapracowałyśmy. Ogromnie się cieszę z wyróżnienia mnie jako najlepszej zawodniczki grającej w obronie, ale to sukces całej drużyny za co bardzo dziękuję trenerowi i koleżankom. Turniej pokazał w jakim miejscu jesteśmy, dużo się nauczyłyśmy, wiemy nad czym warto popracować, by grać jeszcze lepiej. Z pewnością wykorzystamy zdobyte doświadczenie w przyszłości. To dla nas wymarzony początek sezonu i wiem, że utrzymamy wysoki poziom gry również w nadchodzących rozgrywkach o Mistrzostwo Polski - mówi Martyna Matysek.


- Udało nam się stworzyć zespół, który w ciągu roku zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i brązowy medal klubowych Mistrzostw Europy. Jako jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia jakim jest żeńska sekcja BHT Piotrkowianin jestem bardzo zadowolony z tego sukcesu. Apetyt rośnie w mierę jedzenia, jestem pełen nadziei, że dziewczyny utrzymają wysoką formę, aby tak samo dobrze zaprezentować się w startującym już za tydzień cyklu mistrzowskim i dzielnie walczyć o obronę tytułu sprzed roku - dodaje w rozmowie z handball.pl skrzydłowy męskiego zespołu BHT Piotrkowianin, Konrad Szczukocki.

Tymczasem walka o medale Mistrzostw Polski rozpocznie się 30 maja na piasku w stolicy Małopolski - Krakowie. Dodajmy,  że zmagania zespołu na Węgrzech były możliwe jedynie dzięki wsparciu PGNiG SA, JUKO Sp. z o.o., oraz firmie Select Sport.

Patronat medialny nad drużyną sprawuje handball.pl

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens