Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
plażówka
A A A
Złoto dla Petry i Juko - mistrzowska impreza w Gdańsku! (wideo)
04.08.2014 07:47 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Trzeciego sierpnia w Gdańsku na plaży przy molo w Brzeźnie podczas PGNiG Polish Beach Handball Tour królowała piłka ręczna. W rodzinnym mieście Artura Siódmiaka, Bogdana Wenty i całej rzeszy innych znakomitych piłkarzy ręcznych, rozstrzygnęły się zmagania najlepszych polskich drużyn w piłce ręcznej plażowej. Turniej zaliczany jest również do klasyfikacji cyklu rozgrywek Eurpean Beach Handball Tour, czyli plażowej Ligi Mistrzów.

 

Petra okazała się bezkonkurencyjna wśród męskich zespołów (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Rekordowa frekwencja kibiców, wspaniały doping i zabawa w pięknej scenerii – tak w skrócie można podsumować ostatni mecz turnieju PGNIG Polish Beach Handball Tour. Całe przedsięwzięcie spotkało się z wielkim
podziwem środowiska sportowego. Dzięki organizatorom – Fundacji Akademia Sportu oraz Stowarzyszeniu Polska Piłka Ręczna – udało się zorganizować największy cykl turniejów beach handballa w Europie.

Dwa tygodnie temu w Warszawie i w ten weekend Gdańsku przez 3 dni całe rodziny miały okazję nie tylko oglądać mecze na najwyższym poziomie, ale również spróbować swoich sił w ręcznej plażówce na otwartych treningach w ramach Artur Siódmiak Summer Tour.

Taka formuła turniejów dawała możliwość zrozumienia tej pięknej i widowiskowej dyscypliny sportu. Dało się zauważyć, że ci, którzy uczestniczyli w treningu z mistrzem, byli obecni także podczas spotkań na szczycie i aktywnie włączali się w doping. Artur Siódmiak wielokrotnie podkreślał, że ma nadzieję, iż taka forma promocji piłki ręcznej w Polsce sprawi, że ludzie będą nie tylko kibicować, ale przede wszystkim spędzać aktywnie czas wolny grając w plażową odmianę szczypiorniaka.

Ponadto, ogromny wpływ na promocję samej dyscypliny miały mecze gwiazd, w których udział wzięli celebryci i znani sportowcy. W gdańskim finale na trybunach oraz w meczu gwiazd pojawili się między innymi Darek Michalczewski, Filip Dylewicz i Aleksandra Kobielak, którzy między innymi uczestniczyli w Meczu Gwiazd pierwszego dnia imprezy.

Wszyscy gracze udowodnili, iż nie trzeba zawodowo grać w piłkę ręczną, aby świetnie bawić się na plaży.

- Robota jaką wykonuje Artur Siódmiak to prawdziwa i skuteczna promocja piłki ręcznej. Cieszę się, że po zakończeniu kariery nie zostawił koszulki w szatni i popularyzuje wśród już przedszkolaków piłkę ręczną. Dla mnie beach handball to bardzo widowiskowa odmiana piłki ręcznej i bardzo wymagająca dyscyplina -
powiedział Dariusz Michalczewski.

PGNiG Polish Beach Handball Tour jest dowodem na to, że plażowa odmiana piłki ręcznej ma ogromny potencjał, by stać się równie lubianą dyscypliną, jak jej starsza, halowa odmiana. Przez cały weekend na trybunach zasiadło łącznie ponad trzy tysiące kibiców! To fenomenalny wynik i dobra prognoza na przyszłość - tak w skrócie podsumował imprezę Artur Siódmiak.

Pozytywna reakcja, z jaką spotkaliśmy się podczas imprezy, pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość i snuć plany na następne lata – kontynuował. PGNiG Polish Beach Handball Tour nie odniósłby sukcesu bez pomocy sponsora tytularnego oraz pozostałych sponsorów i patronów medialnych, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie i ogromną pomoc w organizacji promocji wydarzenia.

Pozytywnie o wydarzeniu wypowiedział się także wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Henryk Szczepański. - To była piękna, profesjonalnie zorganizowana impreza, będąca zwieńczeniem cyklu rozgrywek Mistrzostw Polski w
nowej, choć prężnie rozwijającej się, dyscyplinie – mówił wiceprezes. PGNiG Polish Beach Handball Tour to tylko przedsionek ambitniejszych imprez, które odbędą się w Polsce, w tym turnieju U16, ale przede wszystkim EHF EURO 2016. Gratuluję Organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania.

 


- Rozgrywkom towarzyszyła fantastyczna atmosfera – zarówno zawodnicy, jak i kibice bardzo dobrze się bawili. Liczne konkursy dla zawodników i publiczności pozwoliły poczuć atmosferę zmagań sportowych oraz zainteresować ich piłką ręczną plażową – tak o turnieju wypowiedziała się Joanna Brehmer, sędzia główny zawodów.

- Mamy nadzieję na dalszą współpracę i życzymy sobie, aby wszystkie turnieje były zorganizowane na tak wysokim poziomie. Zawodnicy są wdzięczni za profesjonalną organizację turnieju. Związek powinien dążyć do jakości, jaka
została zaprezentowana przez Akademię Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka oraz Stowarzyszenie Polska Piłka Ręczna.

 

 Wyniki Mistrzostw Polski w beach handballu 2014::

Mężczyźni:
1.BHT Auto Forum Petr Płock
2.BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski
3.SPRP Damy Radę Inowrocław
4.BHT Orły Olsztyn
5.BHT Vambresia Wąbrzeźno
6.BHT Handball 2013 Koszalin

Kobiety:
1.BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski
2.BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
3.Relax AZS AWF Warszawa
4.Red Hot Czili Buk
5.Team Beach Handball – Ruch Chorzów
6.Relax AZS AWF Volkswagen Poznań
7.Warszawa Skład

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens