Handballowe zeszyty - apsek
młodzież
A A A
Historyczny wynik gdańskiej SMS - mieli coś z urzędu, ale postanowili o to sami zawalczyć!
27.04.2018 10:00 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Znakomita postawa licealistów z Gdańska, którzy trenuję piłkę ręczną. Ucznowie gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP okazali się najlepszą drużyną grupy pomorskiej II ligi! Zawodnicy trenera Jana Prześlakiewicza wygrali aż 19 z 20-stu spotkań. W zespole występuje 10-ciu reprezentantów Polski z juniorskiej kadry narodowej.

 

Jan "Johny" Prześlakiewicz - twórca sukcesu gdańskich licealistów (Fot. SMS Gdańsk)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!Wynik młodych szczypiornistów mógł być jeszcze lepszy, gdyby piłkarze ręczni SMS wygrali ostatni mecz sezonu z Samborem Tczew. W starciu na szczycie, lidera z Gdańska z wiceliderem z Tczewa, minimalnie lepsi okazali się tczewianie, którzy zwyciężyli licealistów 26:25. Była to jedyna porażka młodych szczypiornistów w sezonie 2017/2018.

- Nasza młodzież nie wygrywa co roku rozgrywek ligowych. Dlatego jest to znaczący akcent w historii gdańskiej SMS. Ponadto miłe uczucie dla wszystkich związanych z drużyną i szkołą. Trzon zespołu stanowili głównie uczniowie II klasy. W drużynie mamy 10. kadrowiczów z juniorskiej reprezentacji Polski. Wymagałem od nich najwyższego poziomu w grze. Jednym z mierników poziomu gry była liczba popełnianych błędów w jednym meczu. Gdy schodziliśmy poniżej dziesięciu byków w spotkaniu, można było być umiarkowanie zadowolonym - powiedział Jan Prześlakiewicz.

Wymagałem od nich najwyższego poziomu w grze. Jednym z mierników poziomu gry była liczba popełnianych błędów w jednym meczu...
Jan Prześlakiewicz, trener SMS Gdańsk
Co roku, od 20-stu lat, trzecia klasa gdańskiej SMS ZPRP "z urzędu" występuje w rozgrywkach I ligi. Jednak licealiści z Gdańska postanowili sprawy wziąć i to dosłownie w swoje ręce.
 
- Pół żartem pół serio można nawet powiedzieć, że w tym sezonie ten awans do I ligi sobie wywalczyliśmy – podkreślił szkoleniowiec.

Warto zwrócić uwagę, że piłkarze ręczni SMS zdobyli 57. punktów i rzucili w 20. spotkaniach aż 710 goli (co daje imponującą średnią prawie 36-ciu goli na mecz). 

 

Dodatkowo skrzydłowy Michał Scisłowicz znalazł się na drugim stopniu podium wśród najskuteczniejszych zawodników II ligi (w 16-stu meczach aż 127 razy pokonał bramkarzy rywali).

Handball.pl gratuluje młodym zawodnikom gdańskiej SMS. Panowie nie zwalniajcie tempa i tak aż do seniorskiej reprezentacji Polski!

oceń + 2 (4 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens