Belka - przyjaciel recznej
młodzież
A A A
Kraśnik Cup 2017: wygrana gospodyń - "handball daje radość"
04.04.2017 14:18 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Już czwarty raz w Kraśniku spotkały się najlepsze młodziczki, by rywalizować w turnieju piłki ręcznej. Tym razem, pod hasłem „Wszyscy grają w ręczną. Rodzinny turniej piłki ręcznej” razem z młodymi zawodniczkami swój mini turniej zagrali także członkowie ich rodzin, sympatycy, byłe zawodniczki, pokazując, że piłka ręczna to sport, dzięki któremu w każdym wieku można dobrze się bawić, a jednocześnie być aktywnym fizycznie. Patronem medialnym zawodów był wortal handball.pl.
 

Imprezę w Kraśniku wygrały gospodynie turnieju (Fot. M. Lenart)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Turniej, rozgrywany w hali Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2, rozpoczął się w piątek i trwał do niedzieli. Zagrało w nim 10 zespołów z Polski oraz zza granicy: Słowacji i Węgier, z partnerskiego miasta Kraśnika - Hajdúböszörmény. Węgierki przyjechały do Kraśnika dzień przed turniejem, dzięki czemu udało im się trochę poznać miasto.

W piątek i sobotę trwały mecze grupowe i eliminacyjne, a w niedzielę finałowe. Najlepsze okazały się gospodynie z KMKS Kraśnik (trener Leszek Pomykalski), które w finale pokonały drużynę z Lublina 15:8 (8:3).

 

Na trzecim miejscu znalazł się zespół ze Słowacji: Drabova Koszyce, który w meczu o III miejsce wygrał z UKS Posada Górna. Kolejne miejsca zajęły:  Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Korab Staszów, Hajdúböszörmény TE, JKS Jarosław, Olimpia Końskie, Żak Kielce.

W zakończeniu turnieju wziął udział m.in. wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, zastępcy burmistrza Marzena Pomykalska i Dariusz Lisek oraz dwie byłe reprezentantki Polski: Sabina Włodek i Monika Marzec związane z lubelskim Mistrzem Polski w piłce ręcznej.

Goście wręczyli drużynom puchary dyplomy i medale oraz indywidualne nagrody dla najlepszych zawodniczek (wśród gospodyń była to Patrycja Margiel a zespołu z Lublina Agnieszka Próchno). Najlepszą strzelczynią (40 bramek) została zawodniczka z Koszyc Luiza Fotulowa.

 

Sabina Włodek i Monika Marzec nagrodziły także najlepsze zawodniczki finału. I tak w kraśnickim zespole odebrała ją Wernika Janczerek a w lubelskim Julia Łukasiak. Dawna skrzydłowa lubelskiego Monteksu nagrodziła także najlepszą zawodniczkę na tej pozycji, która została Hanna Michałek z KMKS.

- Cieszę się, że macie swoją pasję jaką jest piłka ręczna i jak widać daje wam ona dużo radości – mówił do zawodniczek minister Jarosław Stawiarski.

- Rodzicom gratuluję, że was w tej pasji wspierają i wam pomagają, bo to bardzo ważne. Trenerom dziękuję, że są z wami na co dzień rozwijając wasze sportowe talenty – mówił minister.

Jeśli chodzi o zwyciężczynie to zespół z Kraśnika w trakcie turnieju nie przegrał żadnego spotkania. Na początek w meczach grupowych kraśniczanki pokonały Żaka Kielce 16:13, JKS Jarosław 19: 9, Dwójkę Lublin 18:13 i zespół z Węgier 11:7. W meczu o finał kraśniczanki pokonały Posadę Górną 13:4, a finale zespół z Lublina 15:8.

Turniej sędziowały trzy pary kraśnicko-lubelskie: Weronika Bijak, Paulina Ryczek, Oliwer Sygacz, Krzysztof Siedlarz z Kraśnika oraz Dominik Masierak i Jakub Saluk z Lublina.

Kolejny turniej, tym razem w kategorii dzieci KMKS planuje zorganizować we wrześniu. Kraśnickie zmagania młodych szczypiornistek finansowo wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Kraśnik.

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens