młodzież
Łódzki finał na Handball Fest - Anilana zdominowała zawody (wideo)
13.06.2018 12:20 Źródło: inf. własna

W podwarszawskim Mysiadle rozegrany został I Ogólnopolski Turniej Handball Fest, w kórym wzięło udział sześć zespołów. Bezkonkurencyjna okazała się Anilana Łódź, kórej dwa zespoły zagrały w finale. Na podium znalazł się także ROKiS Radzymin. Impreza została zorganizowana przez UKS Szczypiorniak Lesznowola, a handball.pl objął zawody patronatem medialnym.

Wszyscy uczestnicy pierwszego turnieju Handball Fest (Fot. Seven Fotografia)

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których zagrały systemem każdy z każdym. W obu grupach najlepsze okazały się ekipy Łódzkiej Anilany. W całych zawodach rzucono blisko 400 bramek - dokładnie 397, a sędziowie pokazali 24 żółte kartki i 17 razy odsyłali zawodników na ławkę kar.

Gospodarz imprezy UKS Szczypiorniak tym razem zajął ostatnie miejsce, ale zwyciężył w kategorii fai-play. Miał najmniej upomnień i kar. Trenerzy wytypowali też wyróżniających się zawodników.

Tytuł króla strzelców z 26 trafieniami zgarnął Michał Pyzara z Lidera Radom. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartosz Marciniak (Anilana I), a tytuł MVP zawodów otrzymał Szymon Małecki (Anilana II).

o 1. miejsce Anilana Łódź II - Anilana Łódź I 15:26

Najlepsi zawodnicy w drużynach: Szczypiorniak - Kuba Kordus, Lider - Grzegorz Miśkiewicz, Junak - Tymon Ponto, ROKiS - Bartosz Banaszek, Anilana II - Kacper Gajewski, Anilana I - Michał Samulczyk.

Turniej miał na celu nie tylko sportową rywalizację, ale też promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Była to też okazja do obchodów stulecia szczypiorniaka na ziemiach polskich, a także jedna z form obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - stąd patronat edukacyjnego programu "Niepodległa".

Turniej udało się zorganizować dzięki dotacji partnerów: Fundacji PZU oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego. Fundatorami nagród byli: Fundacja PZU, Samorząd Województwa Mazowieckiego, PG SPORT, Handball.pl i UKS Szczypiorniak Lesznowola.

[wideo] Szczypiorniak Lesznowola TV: zobacz wideo z finałowego meczu!

W trakcie turnieju przeprowadzono relacje na żywo. Mecze rozegrane podczas imprezy można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale Piłka Ręczna Uzależnia.