Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
młodzież
A A A
Rusza Cykl Turniejów Południowej Wielkopolski - Nowe Skalmierzyce na pierwszy ogień!
02.10.2020 12:24 Źródło: inf. własna/mat. prasowe
komentarzy 0

3-go października 2020 roku rusza nowa inicjatywa w piłce ręcznej. Działacze z Kalisza uruchamiają Cykl Turniejów Południowej Wielkopolski. Pomysłodawcą zawodów jest Stowarzyszenie KPR Szczypiorno Kalisz przy dużym wsparciu władz samorzadowych. Wortal handball.pl jest patronem medialnym imprezy.
 

Działacze ze Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz od lat angazują się w popularyzację piłki ręcznej (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Na poczatek w Nowych Skalmierzycach w turnieju zmierzą się młodzi adepci piłki ręcznej z Kalisza, Gołuchowa, właśnie z Nowych Skalmierzyc i Opatówka. Organizatorzy liczą na udział ponad 60 dzieci, które przystąpią do rywalizacji.

 

- Nie ukrywam, że mamy dalekosiężne plany związane z młodymi adeptami szczypiorniaka. W tym roku uruchamiamy Akademię Szczypiorniaka w Skalmierzycach. Mam nadzieję, że za kilka, kilkanaście lat z naszej akcji wyrosną zawodniczki i zawodnicy, którzy zasilą wielkopolski handball - mówi handball.pl Jarosław Łuczak, prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz.

 

To też początek inicjatywy, która ma popularyzować piłkę ręczną w tych czterech gminach. Cztery turnieje zostaną rozegrane w październiku i listopadzie.

- Cykl turniejów dzieci, który rozpoczniemy w sobotę 3-go października zainicjuje rozgrywki na czterech arenach w czterech sąsiadujących  gminach. Mamy nadzieję, iż turnieje te wpiszą się w kalendarz i będą rozgrywane corocznie. Szykujemy dla dzieci nagrody i upominki ale również traktujemy ten turniej jako swoisty zastrzyk ze szczepionką "Piłka Ręczna", który zaszczepi w dzieciach sympatię i miłość do tego sportu - mówi handball.pl organizator zawodów Stanisław Kubiak z KPR Szczypiorno Kalisz.

 

- Podczas turnieju bedzie także spotkanie z pracownikami służby zdrowia na temat zabezpieczania się przed możliwością zarażenia Covid-19 - dodaje Kubiak.

 

W programie pierwszych zawodów będzie także wykład dla około 100 osób o historii szczypiorniaka na terenach Wielkopolski, która jest kolebką piłki ręcznej w Polsce.

 

Cykl Turniejów Południowej Wielkopolski 2020
3.10 - 7.11. 2020
Nowe Skalmierzyce 03.10 godz. 10:00-14:00
Kalisz 17.10 godz. 10:00-14:00
Opatówek 24.10 godz. 10:00-14:00
Gołuchów 07.11 godz. 10:00-14:00

 

Zawody będą transmitowane na portalu You Tube. Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens