Handball.pl - bilboard
Handballowe zeszyty - apsek
młodzież
A A A
Szmal i Bielecki ambasadorami "Klubu" - "zainteresowanie olbrzymie"
20.06.2018 15:17 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W Muzeum Gazownictwa w Warszawie zaprezentowano wyniki III-ej edycji rządowego programu „KLUB”. W spotkaniu udział wzięli: minister sportu i turystyki Witold Bańka, wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ds. Operacyjnych Radosław Bartosik oraz ambasadorzy programu, wieloletni reprezentanci Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal i Karol Bielecki.
 

Sławomir Szmal i Karo Bielecki promują rzadowy program "Klub" (Fot. Min Sport)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Kolejny raz okazało się, że zainteresowanie Programem jest olbrzymie. To dowód na to, że był on niezwykle potrzebny. Dlatego w tym roku zwiększyliśmy środki – 40 milionów złotych trafi bezpośrednio do ponad 3 600 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki obejmie setki tysięcy dzieci – powiedział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia.

 

Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu oraz wynagrodzenie trenerów. Kwota wsparcia wynosi:

- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Partnerem programu od początku projektu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

- Wsparcie w ramach Programu trafia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Dzięki niemu powstają warunki, w których dzieci i młodzież mogą realizować swoje sportowe pasje z pożytkiem dla siebie i całego społeczeństwa. Jesteśmy dumni, że PGNiG może uczestniczyć w tak ważnej inicjatywie - powiedział Radosław Bartosik, wiceprezes PGNiG SA.

 

Dofinansowanie otrzymały także kluby piłki ręcznej. To między innymi Uczniowski Klub Sportowy Handball 28 z Wrocławia, Stowarzyszenie Handball Szczecinek, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Oleśnicy, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Łukovia Łuków, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej ,,POGOŃ 1945" Zabrze, Ludowy Klub Sportowy Piłkarzy Ręcznych Komprachcice, Autonomiczna Sekcja Piłki Ręcznej Zawadzkie, Klub Piłki Ręcznej "ROKiS" Radzymin i Warszawski Klub Piłki Recznej Wesoła.

Pierwsza edycja programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację MSiT przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw.

 

W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na rządowy program KLUB przeznaczono aż 40 mln zł.

 

Wyniki III Programu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Można je sprawdziź na bip.msit.gov.pl

 

[wideo] III edycja programu Klub rozstrzygnięta!

 

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens