młodzież
A A A
Szmal zaangażowany w program finansowania klubów sportowych
06.04.2016 14:39 Źródło: inf. własna/MSiT
komentarzy 0

Sławomir Szmal, reprezentant Polski w piłce ręcznej został twarzą ministerialnego programu "Klub". To program finansowy, który ma wesprzeć małe i średnie kluby sportowe. Wnioski na dofinansowanie można składać do 20-go kwietnia.

 

Sławomir Szmal zaangażował się w akcję wspierania klubów sportowych (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Program skierowany jest przede wszystkim do klubów, w których zaczyna się sport. Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz ze sponsorem programu Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem chce dofinansować małe ośrodki sportowe, gdzie rodzą się przyszli mistrzowie.

 

Chcą docenić pierwszych trenerów, którzy zachęcają młodych ludzi do uprawiania sportu.


- Pierwszy trener? W moim przypadku to był akurat mój tata. Pasja, charyzma i miłość przede wszystkim do sportu i do dzieciaków - to zdaniem Sławomira Szmala powinno charakteryzować szkoleniowca najmłodszych sportowców.

 

Sport dał mi przede wszystkim wiarę w siebie. Sport uczy współpracy, zaufania do swoich kolegów.
Sławomir Szmal, bramkarz kadry Polski
- Sport dał mi przede wszystkim wiarę w siebie. Sport uczy współpracy, zaufania do swoich kolegów. Trener to ważna postać. To on niejako przywiązuje dzieciaków do danej dyscypliny. Trener jest tą osoba, która wychowuje, a my często kopiujemy jego zachowania - mówi w spocie bramkarz reprezentacji Polski.

- Najważniejszy jest pierwszy trener i najważniejszy jest pierwszy klub. Nie wszyscy zostaną medalistami, ale sport kształtuje na całe życie. Chcemy wspierać te miejsca, gdzie ta historia się zaczyna - deklaruje w spocie minister sportu i turystyki Witold Bańka, który zaprosił oficjalnie małe i średnie kluby do uczestnictwa w projekcie.

 

Projekt oprócz MSiT wspiera także Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które jest sponsorem generalnym polskiej piłki ręcznej. Tym bardziej o dofinansowanie powinny wystąpić handballowe kluby z całej Polski.

Projekt będzie dotyczył dofinansowania pracy trenerów, pomocy finansowej przy organizacji zgrupowań sportowych czy zakupie niezbędnego sprzętu sportowego. Wnioski można składac do 20-go kwietnia.

Zapraszamy handballowe kluby do wzięcia udziału w programie. Szczegóły znajdziecie na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki

[wideo] #WitajwKlubie - program wsparcia małych i średnich klubów sportowych "KLUB"

 

 

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens