Handballowe zeszyty - apsek
młodzież
A A A
Tragedia na Pucharze ZPRP młodzików - zmarł piłkarz ręczny ze Świdnicy (wideo)
29.05.2015 16:19 Źródło: inf. własna/Wiadomości Świdnickie
komentarzy 1

Do wielkiej tragedii doszło podczas Pucharu ZPRP młodzików w piłce ręcznej, który był rozgrywany w Kielcach. Jeden z uczestników rozgrywek, Jakub Marcinkowski z ŚKPR Świdnica, zmarł z nocy w akademiku, gdzie mieszkali uczestnicy zawodów. Całe środowisko polskiej, a przede wszystkim świdnickiej piłki ręcznej jest w głębokim szoku i żałobie po młodym znakomitym zawodniku, który całe życie miał przecież przed sobą...
 

Jakun Marcinkowski zmarł niespodziewanie podczas Pucharu ZPRP młodzików w Kielcach (Fot. ŚKPR Świdnica)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Leżącego w łóżku nieżyjącego piętnastolatka odnalazł mieszkający z nim w pokoju kolega z drużyny. On też zaalarmował sztab trenerski. Mimo próby reanimacji, kontynuowanej następnie przez wezwane pogotowie ratunkowe, nastolatka nie udało się uratować. Lekarz na miejscu wstępnie określił, że zgon nastąpił około godziny 2.00 w nocy.Przyczyny śmiierci młodego sportowca ustali sekcja zwłok.

- Około godzony 8.00 otrzymaliśmy informację, że w jednym z akademików w Kielcach znaleziono ciało 15-latka. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Wykluczono działanie osób trzecich - informuje posterunkowa Marzena Tkacz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wszyscy są wstrząśnięci tym, co się stało. Brak słów. Zawody zostały przerwane.
Arkadij Makowiejew, trener odnowy ŚKPR Świdnica
- Wszyscy są wstrząśnięci tym, co się stało. Brak słów. Zawody zostały przerwane. Prawdopodobnie zostaną dokończone we wrześniu w Świdnicy, aby w ten sposób uczcić Kubę - mówi Arkadij Makowiejew, trener odnowy biologicznej ŚKPR-u Świdnica, który jako pierwszy ruszył na ratunek zawodnikowi.

 

Na turnieju w Kielcach z zespołem ŚKPR-u jest kilkunastu rodziców, którzy otoczyli opieką wstrząśniętych wydarzeniem zawodników.

Piłkarze ŚKPR-u świetnie spisywali się w turnieju. Wygrali trzy pierwsze swoje mecze i znaleźli się się w ósemce najlepszych drużyn w kraju. Dzisiaj świdniczanie mieli zagrać o awans do strefy medalowej. Jakub Marcinkowski był jednym z liderów drużyny. W czwartkowym meczu przeciw Ostrovii rzucił aż osiem bramek.

Środowisko ŚKPR Świdnica jak i cały polski handballowy świat łączy sie w bólu z rodziną Kuby.

 

[wideo] Zobacz wspomnienie o Jakubie Marcinkowskim, które przygotowali koledzy zmarłego handballisty...

 

 

Źródło: Wiadomości Świdnickie/ ŚKPR Świdnica (skprswidnica.pl)

oceń - -3 (7 głosów)
 
podziel się artykułem
1
R.I.P [*][*][*][*][*]
bert | *.pl | 29.05.2015 16:31
R.I.P [*][*][*][*][*]
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens