Belka - przyjaciel recznej
młodzież
A A A
Turniej Niepodległości w piłce ręcznej - 17 zespołów na starcie
08.11.2018 16:12 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Już w najbliższy weekend spotkają się w Kraśniku piłkarki ręczne, by na sportowo świętować 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Odbędzie się  w to w ramach Turnieju Niepodległości im. Lecha Kczyńskiego, jaki w dniach 9-11.11.2018 organizuje Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy. 
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Odbędzie się on w dwóch najwyższych kategoriach młodzieżowych: juniorki  młodszej i juniorki. W Kraśniku na dwóch halach zagra łącznie 17 zespołów: 10 juniorek młodszych i 7 juniorek.

 

Oprócz gospodyń w turnieju zagrają drużyny z terenu całej Polski oraz zagranicy, m.in. SPR Sośnica Gliwice, MKS Lublin, Korona Handball Kielce, Karpaty Użgorod (Ukraina), SPR Łukovia Łuków, KPR Jelenia Góra, Agrykola Warszawa, Olimpia Końskie, FHT Košice (Słowacja).

Juniorki młodsze zagrają w dwóch grupach z których rywalizacja wyłoni zespoły, które zagrają o poszczególne miejsca w turnieju. Juniorki zagrają w systemie każdy z każdym. Mecze rozpoczną się w piątek o godz. 15 na dwóch halach: SP nr 2 oraz SP  nr 5 im. A. Gołasia. Na godz. 19.30 tego dnia zaplanowano otwarcie  turnieju.

W sobotę mecze turniejowe trwać będą od godz. 9.00 do 19.00 (także na obu halach, z przerwą na Gołąsiu w godz. 13-15). Na niedzielę  zaplanowano mecze finałowe na hali Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul.
Urzędowskiej 10. O godz. 14.00 odbędzie się dekoracja drużyn i  zakończenie turnieju.

Turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie finansowe wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Kraśnik. Patronat nad turniejem objął prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Wortal handball.pl sprawuje patronat prasowy nad imprezą.

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens