Handballowe zeszyty - apsek
młodzież
A A A
Węgrzy kochają handball - "zapraszamy polskie teamy do Veszprem"
19.02.2018 14:56 Źródło: inf. własna/Cell Cup
komentarzy 0

W tym roku na Węgrzech zostaną zorganizowane aż trzy festiwale piłki ręcznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Co je łączy? Z pewnością jeden organizator - Daniel Sule, a także serce węgierskiego handballu - Veszprem oraz słynne węgierskie jezioro Balaton. Organizatorzy zawodów zapraszają także ekipy z Polski.

 

Tak wyglądała ceremonia dekoracji zwycięzców Cell Cup 2017 (Fot. YT / mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!Handball.pl: Jesteś bardzo dobrze znanym działaczem, który organizuje turnieje piłki ręcznej  na Węgrzech? Co planujecie zorganizować w tym roku?

Daniel Sule: Przede wszystkim organizujemy znane na całym świecie zawody o nazwie Cell Cup Veszprem International Handball Tournament. W tym roku to już 21 urodziny naszego turnieju. W czasie tej historii przez naszą imprezę przewinęło się ponad 2150 drużyn z 55 krajów.

 

Zainteresowanie jest ogromne, dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować trzy wydarzenia. Naszym pierwszym tegorocznym tuniejem jest świąteczny Elite Sport Easter Tournament, który w tym roku zorganizujemy w magicznej lokalizacji nad jeziorem Balaton w kurorcie Balatonfüred. Spodziewamy się około 60-80 zespołów z całej Europy. Zapraszamy też teamy z Polski.

Kto może zagrać w turnieju Elite Sport Easter Tournament?

- Zapraszamy na nasze święta na Węgry szkolne drużyny dziewcząt i chłopców, kluby piłki ręcznej, a także narodowe reprezentacje z całego świata. Będziemy rywalizować w kategoriach U12, U14, U16, U18 i dorośli. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do naszej oficjalnej strony turnieju - Elite Sport Cup.

W tym roku będą także dwie edycje turnieju w Veszprem. Chodzi nam o bardzo dobrze znany w Europie Cell Cup...

- W tym roku rzeczywiście będą dwie edycje naszego handballowego festiwalu w Veszprem. Pierwszy turniej organizujemy tuż po sezonie od 1-go do 7-go lipca, a drugi tuż przed nowym sezonem 2018/2019 od 12 do 18-go sierpnia. Tak jak mówisz lokalizacja w mocno bijącym sercu węgierskiego handballu czyli Veszprem.

Jakich warunków mogą spodziewać się polskie drużyny, które zdecydują się na przyjazd do Was?


- Wszystkie mecze odbywają się w bardzo dobrych jakościowo halach przeznaczonych do piłki ręcznej. Oferujemy sześć opcji zakwaterowania z pełnym wyżywienie. Od pokoju klasowego do czterogwiazdkowego hotelu. W ciągu 6 dni rozgrywanych jest około 600-700 meczów.

 

- To astronomiczna liczba jak na turniej. Do tego organizujemy specjalny program dla uczestników, włącznie z ceremonią otwarcia i zamknięcia zawodów w Veszprem Arena. Oczywiście będzie też players party dla zawodników i zawodniczek oraz impreza dla VIP-ów i trenerów. Pamiętajmy, że Veszprem leży zaledwie 15 kilometrów od wspomnianego przeze mnie jeziora Balaton. W lato jest tam co robić między meczami!

 

[wideo] Cell Cup 2017 - zobacz jak  się bawili uczestnicy zawodów!

 


 

Kto może zatem zagrać w Cell Cup 2018?

- Właściwie każda drużyna kobieca i męska. Zapraszamy roczniki U-12, U-14, U-16, U-18. Stworzyliśmy też jedną wspólną kategorię dla juniorów i seniorów.
 

Oczywiście chcemy, by także polskie ekipy przyjechały do nas, wszak ja mówicie... Polak i Węgier dwa bratanki...
Daniel Sule
Turnieje to nie jedyna Wasza działalność. Organizujecie także handballowe campy i zgrupowania piłki ręcznej. Czy możesz powiedzieć nam o tej działalności kilka słów?

- Tak organizujemy, bo mamy bardzo szerokie kontakty właściwie w całym handballowym świecie. Dostajemy wiele zapytań nawet od uczesnitków Cell Cup czy można dla nich zorganizować tzw. handball campy na Węgrzech. I tak od pięciu lat zaczęliśmy także tym się zajmować. Na szczęście węgierski rząd wspiera sport, przez co zostało zbudowanych wiele sportowych hal i kompleksów w ostatnim czas. Jednym słowem jest gdzie trenować i grać. Warunki do przygotowań są znakomite a do tego wiele węgierskich temów jest zainteresowanych, by z przygotowującymi się u nas drużynami zagrać towarzysko. Do naszej dyspozycji jest aż 20 obiektów.

- Mogę się też pochwalić, że ta usługa zrobiła się naszym oczkiem w głowie. Stale ją rozwijamy, a nasze handballowe campy są dopasowane do życzeń drużyn. Do tego dajemy naprawdę pełny serwis usług jak transfer z lotniska, jedzenie, urządzenia treningowe, wyposażenie hal, sparingi, transport lokalny, organizujemy wycieczki i zwiedzanie Węgier, a także tym najbardziej profesjonalnym ekipom oferujemy analizę obciążeń treningowych. Organizujemy też nawet małe turnieje towarzyskie na 4-8 drużyn. Oczywiście chcemy, by także polskie ekipy przyjechały do nas, wszak ja mówicie... Polak i Węgier dwa bratanki... 

TAGI: cell cup  węgry  daniel sule  
oceń + 3 (3 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens