Belka - przyjaciel recznej
młodzież
A A A
Wielkie święto w Kraśniku - górą ekipy z Tczewa i Brodnicy
15.11.2017 16:17 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Siedemnaście zespołów z Polski i zagranicy brało udział w Turnieju Niepodległości im. L. Kaczyńskiego w  piłce ręcznej w Kraśniku. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach, a najlepszymi drużynami okazały się zespoły Sambora Tczew i MKS-u Brodnica.
 

Kraśnik zorganizował turniej piłkarek ręcznych im. Lecha Kaczyńskiego (Fot. Michał F. Lenart)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


To był największy turniej piłki ręcznej jaki był do tej pory organizowany w Kraśniku. Rozegrany został w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych: juniorce młodszej i juniorce. Oprócz zespołów z całej Polski zagrały nim dwie drużyny z zagranicy. Mecze rozgrywane były w Kraśniku w halach Zespołu Placówek Oświatowych  Nr 2 i im. A. Gołasia przy Publicznym Gimnazjum Nr 1.

W ciągu tych trzech dni zawodniczki grały ze sobą 52 razy. Juniorki młodsze rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, po tej fazie w  sobotę odbyły się mecze, które zdecydowały o jakie miejsca zespoły zagrały w niedzielnym finale. Juniorki grały turniej systemem każdy z każdym.

Ostatecznie najlepszymi zespołami okazały się drużyny MKS Brodnica (juniorki młodsze) i Sambor Tczew (juniorki). Niedzielny mecz finałowy Brodnicy z Kwidzynem w młodszej kategorii godny był zakończenia turnieju. Walka toczyła się praktycznie bramka za bramkę, a rozstrzygnięcie padło w ostatnich sekundach spotkania. O zwycięstwie przesądziło jedno trafienie.

W uroczystości zakończenia turnieju wziął udział m.in. wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski, który odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego - pamięci jego brata Lecha Kaczyńskiego poświęcony był turniej. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i koszulki a wszystkie zespoły dyplomy i puchary. Nagrodzono także najlepsze zawodniczki we wszystkich zespołach, wręczono także tytuły królów strzelców. Organizatorem turnieju był Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy.

Patronat nad turnieju objął Minister Sportu i Turystyki oraz Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce a organizację turnieju finansowo wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju juniorek młodszych:

1. MKS Brodnica                   
2. MTS Kwidzyn                   
3. Roxa Lublin                   
4. KMKS Kraśnik                   
5. FHT Koszyce (Słowacja)               
6. Energa Politechnika Koszalin
7. Olszynka Dzikowiec
8. Sambor Tczew
9. Piotrcovia Piotrków Trybunalski
10. SPR Olkusz
11. Karpaty Użgorod (Ukraina)
12. SPR JKS Jarosław

Klasyfikacja końcowa turnieju juniorek:


1. Sambor Tczew
2. KMKS Kraśnik
3. Piotrcovia Piotrków Tryb.
4. MKS Lublin
5. SPR JKS Jarosław

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens