Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Byzdra: gratulacje dla całego zespołu!
20.05.2011 22:54 Źródło: Polsat Sport
komentarzy 7
Po zwycięskim dla Zagłębia piątym meczu finału kobiecej PGNiG Superligi zawodniczki i trenerka z Lubina promieniały szczęściem przed kamerami Polsatu Sport. Kończąca karierę ze srebrem Monika Marzec gratulowała zaś rywalkom sięgnięcia po raz pierwszy po mistrzostwo.
 
Kinga Byzdra wywalczyła wraz z drużyną Zagłębia pierwszy, historyczny tytuł mistrzyń Polski (fot. Krzysztof Lignarski)
Karolina Semeniuk-Olchawa (rozgrywająca Zagłębia Lubin): - Pierwszy raz w historii mistrzostwo i myślę, że w pełni zasłużone. Grałyśmy od początku sezonu na równym poziomie i nie kto inny, a zespół Zagłębia Lubin powinien zdobyć ten złoty medal. Właśnie on zawiśnie na naszych szyjach. Przypominam, że to nie ja wygrałam ten mecz, ale cały nasz zespół.
 
Kinga Byzdra (rozgrywająca Zagłębia Lubin): - Bardzo się cieszymy, bo to jest pierwsze w historii złoto Zagłębia. Gratulacje dla całego zespołu, bo mecz był bardzo wyrównany. SPR grało bardzo dobrze i w ataku i w obronie, ale my im postawiłyśmy wysokie wymagania i myślę, że wynik końcowy przez to był fajniejszy dla oka kibiców. 
 
Bożena Karkut (trenerka Zagłębia Lubin): - Z pewnością jest to dla nas wielka radość. Dla wszystkich, którzy tu przyszli i dla wszystkich, którzy przez te lata walki o złoty medal byli z nami. Dlatego tym najwierniejszym kibicom chciałam podziękować za cierpliwość. Pracowaliśmy co roku tak samo, ale w tym sezonie i szczęście było z nami. Mamy Puchar Polski, mistrza Polski - podwójną koronę. Czego chcieć więcej? Należał nam się ten tytuł, bo byłyśmy zdecydowanie najlepsze w tym sezonie.
 
Monika Marzec (kołowa SPR-u Lublin): - Zabrakło jednej bramki, ale kibicom pięć naszych spotkań z dziewczynami Zagłębia mogło się spodobać. Co prawda dwa pierwsze przegrałyśmy w Lubinie, ale dwa kolejne wygrałyśmy u siebie wysoko. W piątym meczu, no cóż, wygrał lepszy. Rywalki miały przewagę własnej hali i własnych kibiców, a samo spotkanie to uważam, że był festiwal piłki ręcznej. Pozostaje nam tylko pogratulować dziewczynom z Zagłębia, a my musimy się cieszyć z wicemistrzostwa. Szkoda tak kończyć karierę, ale srebro to też medal.
 
Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
7
ziuta | *.vlan136.corcoran.lubman.net.pl | 21.05.2011 01:48
Ot cała Kinga styl i klasa na boisku i poza nim szkoda że koleżanki z drużyny pod tym względem nie biorą z Niej przykładu. Co to za mistrz okazujący prawie (bo z kilkoma wyjątkami) całkowity brak szacunku dla przeciwnika. Co to za trenerka, nie potrafiąca utrzymać nerwów na wodzy. Brak słów. Mimo zasłużonego majstra niesmak budzi styl w jakim został on wywalczony.
refleksje pomeczowe
Kibic!!!!! | *.dynamic.gprs.plus.pl | 21.05.2011 11:20
Co to za trenerka,która słowo na literę "k" traktuje jako przerywnik w zdaniu. Tak postępuje wychowawca? WSTYD!
Byzdra:
kibic stefan | *.dynamic.gprs.plus.pl | 21.05.2011 20:16
Czy Pani Kinga ma coś wspólnego z Małgorzatą Byzdrą była taka zawodniczka w latach 90-tych w Montexie i JKs Jarosław nie pamiętam gdzie jeszcze grała...
''Byzdra"
M... | *.238.5.206 | 21.05.2011 21:16
Małgorzata Byzdra to mama Kingi:)
''Byzdra"
M... | *.238.5.206 | 21.05.2011 21:16
Małgorzata Byzdra to mama Kingi:)
Byzdra
mcgiver1 | *.nplay.net.pl | 22.05.2011 09:51
Początek lat 80tych kiedy powstał MKS Lublin, : Małgosia Strzałkowska- Byzdra mama Kingi i jej kolezanki klubowe tj. Iwona Naborzna, Agnieszka Kozak :
Pozdrowienia z kraśnika
Ziomek | *.neoplus.adsl.tpnet.pl | 22.05.2011 10:54
Tak trzymać Kinga. Przyjemnie oglądać twoją grę ale i przyjemnie też słuchać twoich wypowiedzi. Przekaż trochę swojej kultury niektórym koleżankom o trenerce nie wspomnę.
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens