Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Finały PGNiG Pucharu Polski - Kalisz zaprasza kibiców szczypiorniaka
25.04.2018 15:09 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

To będzie prawdziwe święto dla miłośników piłki ręcznej w całym kraju! Podczas oficjalnej konferencji prasowej podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Miastem Kalisz, a Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, dotycząca organizacji meczów turnieju finałowego PGNiG Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn 2018, który odbędzie się w Kaliszu w dniach 12-13 maja. 
 

Umowa podpisana - Kalisz będzie gościł w tym roku finalistów PP kobiet i mężczyzn (Fot. UM Kalisz)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Tegoroczne, decydujące starcia o PGNiG Puchar Polski nabierają wyjątkowego znaczenia, bowiem  doskonale wpisują się w obchody 100-lecia szczypiorniaka w Polsce, jak i setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Powierzenie Miastu Kalisz, szczycącemu się mianem kolebki polskiej piłki ręcznej, roli gospodarza finałowych rozstrzygnięć tych prestiżowych rozgrywek, podkreśla wyjątkowy charakter wydarzenia.

W sobotę, 12 maja, na parkiecie kaliskiej hali Arena, jako pierwsze o pucharowe trofeum o godz. 15:00 powalczą panie. Uczestniczkami finałowych rozgrywek będą kluby MKS Perła Lublin i SPR Pogoń Szczecin. W niedzielę, 13 maja do rywalizacji o godz. 17:45 przystąpią męskie drużyny. O miano najlepszej powalczą PGE Vive Kielce i Azoty Puławy.

- Związek współpracuje z Miastem Kalisz w sposób szczególny w roku 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Kalisz został wybrany jako miejsce finałów, a 13 czerwca odbędzie się wielki mecz reprezentacji Polski i Hiszpanii oraz wydarzenia towarzyszące, które pięknie wpisują się obchody i będą przez wiele lat przypominały o jubileuszu szczypiorniaka i miejscu, w którym ta dyscyplina się rodziła, a które dziś jest dzielnicą Kalisza - powiedział prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński.

- Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest bardzo zadowolony z doskonałej współpracy z Kaliszem. Jednym z efektów tej współpracy jest nasze dzisiejsze spotkanie i podpisanie umowy na organizację meczów finałowych o PGNiG Puchar Polski kobiet i mężczyzn - podkreślił prof. Bogdan Sojkin.

- Warto przypomnieć, że obchody 90-lecia szczypiorniaka w roku 2008, miały miejsce właśnie tutaj, w Kaliszu. Teraz przed nami wydarzenia związane ze 100-leciem naszej dyscypliny, o których powiedział pan prezydent – finały pucharu oraz towarzyski mecz z mistrzami Europy, Hiszpanami. Będą one ukoronowaniem 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich - dodał wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

 

Co ciekawe to będzie niesamowity weekend dla piłkarek ręcznych MKS-u Perły Lublin, które dzień później (13-go maja) zagrają w lubelskim Globusie z Rocasa Gran Canaria. Stawką rewanżowego finałowego spotkania z Hiszpankami będzie zdobycie Pucharu Challenge. Lublinianki, które są niemal pewne zdobycia MP, będą miały nieco ponad dobę na powrót do domu i przygotowanie się do meczu.

 

FINAŁY PGNiG PUCHARU POLSKI 2018:

12.05.2018r., godz.: 15:00
MKS Perła Lublin - SPR Pogoń Szczecin

13.05.2018r., godz.: 17:45
Azoty Puławy - PGE Vive Kielce

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens